Itāļu tomātu mērce

Ir tādi ēdieni, kas piepilda visas mūsu šūniņas ar prieku!Viens no tādiem ir mājās gatavota tomātu mērce, kuras aromāts ienes mājīguma sajūtu mūsu mājās!

Izmantoju šādas sastāvdaļas:

800 gr. tomātu biezenis, 2 ķiploka daiviņas, 1sīpols,4-5 bazilika lapas, 1/2  tējkarote cukurs, sāls, olīveļļa.

Pagatavoju šādi:

✨Sīpolu notīru un sasmalcinu smalcinātājā. ✨Katliņā ieleju pāris ēdamkarotes olīveļļu, pievienoju ķiploka daiviņas, sīpolu. ✨ Uz lēnas uguns karsēju aptuveni 1min, līdz tie sāk smaržot. ✨Pievienoju tomātu biezeni, sāli, cukuru un vāru apmēram 15 minūtes.✨ Pievienoju veselas bazilika lapiņas, un pakarsēju vēl pāris minūtes!✨ Tādu uzglabāju ledusskapī, pārlietu ar eļļu, un pievienoju pastai, picai, rīsiem, kvinojai.. utt.

💫Gatavojot spaghetti daru tā: ✨ūdenī beru sāli, lieku to karsēties. ✨Kad ūdens vārās, pievienoju pastu, rēķinot 80gr uz ēdāju. ✨Atsevišķā pannā lieku sagatavoto tomātu mērci, uz lēnas uguns to uzsildu. ✨Kad spaghetti vārījušies apmēram 1/2 no laika, kas norādīts uz spaghetti paciņas, ņemu tos ārā un pārlieku pannā. ✨Samaisu, pieleju 1/2 kausiņu pastas ūdeni (ūdens, kurā vārījusies pasta), un tā pa laikam pamaisot, vāru atlikušo laiku, kas ir par 1minūti mazāk kā norādīts uz iepakojuma💫

✨Servēju uzreiz, nedaudz uzleju olīveļļu.

Sirsnīgus sveicienus. no Itālijas Ligūrijā sūtot,

Līga 🌞

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s