Itāļu tomātu mērce

Itāļu tomātu mērce

Ir tādi ēdieni, kas piepilda visas mūsu šūniņas ar prieku!Viens no tādiem ir mājās gatavota tomātu mērce, kuras aromāts ienes mājīguma sajūtu mūsu mājās!

Izmantoju šādas sastāvdaļas:

800 gr. tomātu biezenis, 2 ķiploka daiviņas, 1sīpols,4-5 bazilika lapas, 1/2  tējkarote cukurs, sāls, olīveļļa.

Pagatavoju šādi:

✨Sīpolu notīru un sasmalcinu smalcinātājā. ✨Katliņā ieleju pāris ēdamkarotes olīveļļu, pievienoju ķiploka daiviņas, sīpolu. ✨ Uz lēnas uguns karsēju aptuveni 1min, līdz tie sāk smaržot. ✨Pievienoju tomātu biezeni, sāli, cukuru un vāru apmēram 15 minūtes.✨ Pievienoju veselas bazilika lapiņas, un pakarsēju vēl pāris minūtes!✨ Tādu uzglabāju ledusskapī, pārlietu ar eļļu, un pievienoju pastai, picai, rīsiem, kvinojai.. utt.

💫Gatavojot spaghetti daru tā: ✨ūdenī beru sāli, lieku to karsēties. ✨Kad ūdens vārās, pievienoju pastu, rēķinot 80gr uz ēdāju. ✨Atsevišķā pannā lieku sagatavoto tomātu mērci, uz lēnas uguns to uzsildu. ✨Kad spaghetti vārījušies apmēram 1/2 no laika, kas norādīts uz spaghetti paciņas, ņemu tos ārā un pārlieku pannā. ✨Samaisu, pieleju 1/2 kausiņu pastas ūdeni (ūdens, kurā vārījusies pasta), un tā pa laikam pamaisot, vāru atlikušo laiku, kas ir par 1minūti mazāk kā norādīts uz iepakojuma💫

✨Servēju uzreiz, nedaudz uzleju olīveļļu.

Sirsnīgus sveicienus. no Itālijas Ligūrijā sūtot,

Līga 🌞

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s