Laipni lūgti Itālijas garšu pasaulē!

“Cilvēks nevar labi domāt, labi mīlēt, labi gulēt, ja cilvēks nav labi paēdis.”
Virdžīnija Vulfa (Virginia Woolf)

Tastyitali – kumosiņš Itālijas Tavās un Tavu ceļojumu mājās

Mēs esam Es – Līga, un Viņi – Džilberto un Andrea un protams rudais runcis Frenkjs! Viņi ir mani galvenie degustētāji  jā, visi 3, turklāt Frenkijs čiepj tikko izceptus saldumus!!!!!

Es esmu Itālijā dzīvojoša latviete, un nu jau vairākus gadus dzīvoju brīnišķīgajā tirkīzzilās jūras piekrastes ieskautajā Itālijas reģionā Ligūrija.

Tie, kuri mani pazīst jau zin, ka, lai kurp es dotos, ēdiens un tradīcijas vienmēr ir bijusi mana sirds aizraušanās! Protams, arī, dzīvojot Itālijā, iepazīstot vietējo kultūru un tradīcijas, sarunas vienmēr nonāk par un ap ēšanu. Tieši tā es apguvu itāļu valodu! Runājot par ēdienu, un vēlāk par un ar maziem bērniem! Tikai vēlāk, iesaistoties lielākos projektos, kas saistījās ne gluži ar ēdieniem, es apguvu arī tēmas par būvniecību, santehniku, elektrību, dārzniecību, arhitektūru, plāniem, rasējumiem.. un dažādām citādākām Itāliski sadzīviskām tēmām!

Tajos laikos, kad varējām neierobežoti tikties un iet ciemos viens pie otra, vienmēr kā brīnumainu mirkli izbaudīju katru sarunu ar itāļu vecmāmiņām, kuras, kā dārgumu, man uzticēja kādu savas ģimenes iecienītu recepti. Savukārt  man bija brīnišķīga iespēja pastāstīt par Latviju un par ēdieniem, kurus gatavojušas manas un man pazīstamās vecmāmiņas. Starp citu, lielākā daļa itāļu, ko pazīstu, ir sajūsmā par mūsu vārītajām zupām un pīrāgiem!!!

Itālijā es dzīvoju kopš 2010. gada, pirmajos gados biju mamma uz pilnu slodzi, tad arī  kopā ar savu ģimeni – vīru un dēliņu,  apceļojām gandrīz visus Itālijas reģionus, nogaršojām visdažādākos ēdienus. Lielāko daļu no tiem esmu pagatavojusi mājās, cienājusi savus itāļu draugus, jo tikai viņi ir mana īstā žūrija, kas dod savus vērtējumus tam, vai ēdiens ir gana itālisks! Esmu ievērojusi, cik daudz ēdieni līdzinās tiem ēdieniem, kas galdā celti latviešu mielastos, pirms aptuveni 100 gadiem!!! Cik tā pasaule ir maza, patiesi!!!!

Daudzas no receptēm ir tradicionālas, taču reizēm es iedvesmojos no labākajiem šefpavāriem, kuri tradīciju ietērpj modernākā veidolā. Lielākā daļa receptes ir vienkāršas, izmantojot maz sastāvdaļas. Bet ja jau tas ir palicis par tradīciju, tad tam ir savs iemesls! Tā kā es neesmu pavārs, tad mans teiciens ir šāds – Ja es to varu, ikviens to var!

Man patīk dzīvot šeit, jo esam tik tuvu Franču rivjērai, vienas dienas laikā varam izbraukt līkumiņu līdz Milānai, Turīnai, Albai vai Nicai. Ziemā un pavasarī labprāt dodos pastaigās gar jūru, bet vasaras karstumā mūku veldzēties tā saucamajā “iešzemē”, starp pakalniem un ielejām, kur uz katra stūra ir nelieli ciematiņi, kuros vēl tagad ir sajūtama tāda senatnīga, nedaudz mistiska noskaņa.

Priecāšos, ja apciemojot šo lapu, arī Tu izbaudīsi mirkli Itālijas un atradīsi idejas, kā vienkārši pagatavot ēdienus itāļu stilā!

Līga