Spaghetti alla puttanesca

Kad pirmo reizi redzēju šādu nosaukumu ēdienkartē, itāļu valodā zināju tkai dažus vārdus, un savam vīram čukstus vaicāju – ko nozīmē, šis nosaukums, jo izskatās pēc tāda, par kādu taču skaļi nerunā. To vārdu , kas sākas ar burtu “p”, biju dzirdējusi tikai tad, ja kāds “diskutē” skaļākā balss intonācijā… Bet Itālijā nekautrējas pastu saukt šādā vārdā, jo tā ir tradīcija, tāds ir nosaukums, arī ja pastas mērces “alla puttanesca” nosaukums tulkojumā nozīmē “palaistuvju mērce”, turklāt, tā ir viena no slavenākajām pastu mērcēm Itālijā!

Nepieciešamās sastāvdaļas 5 personām:

500 g pasta spaghetti; 1/2 kaltēts sarkanais, asais čilli pipariņš; 250-300 g tomātu mērce  vai Pomarola ; 2 ēd.k. marinētie kaperi; 8 sālīto anšovu filejiņas; 2-3 ķiploka daiviņas; saujiņa zaļās olīvas, saujiņa melnās olīvas, saujiņa sakapātu pētersīļu; olīveļļa; sāls un melnie pipari pēc garšas.

Lielā katlā liek vārīties ūdeni, pievieno sāli. Kad ūdens sācis vārīties, pievieno spaghetti un vāra 3 minūtes mazāk kā norādīts uz iepakojuma!

Vienlaicīgi ar ūdens likšanu vārīties, blakus uz uguns, lielā pannā lej nedaudz olīveļļu, kd tā uzkarsusi, pievieno ķiploku daiviņas (ar visu miziņu, tikai ar plaukstu uzspiež, tās nedaudz ieplēšot), tiklīdz tās sāk smaržot (nepiededzināt), liek klāt ripiņās sagrieztas olīvas, kaperus, nedaudz apcep. Pievieno sakapātas anšovu filejiņas, sarkano čilli pipariņu, un vieno klāt tomātu mērci (Tomātu sezonā, ledusskapī turu Pomarola mērci, bet var izmantot arī veikalā pirktas tomātu mērces bez piedevām). Pāris minūtes pavāra, ja mērces konsistence šķiet pa biezu, to atšķaida,  pievienojot nedaudz ūdeni, kurā vārās spaghetti. Pievieno sāli, piparus pēc garšas, un ja jūtama skāba tomātu garša, var pievienot tējkaroti cukura.

Kad spaghetti izvārījušies līdz laikam, kas mazāks par apmēram 3 minūtes mazāk kā norādīts uz iepakojuma, tos pārlieku pannā ar mērci un visu samaisa, turpina vārīt atlikušās 3 minūtes, nepārtraukti maisot, un protams, ja mērce kļuvusi pa sausu, pa druskai pievieno ūdeni, kurā vārīta pasta. Kad pasta gatava, to noņem no uguns un iemaisa smalki sakapātu pētersīli.

Lai labi garšo!

 

 

 

 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s