Trifolēti cukīni “trombette”

Zucchine trombette trifolate

Pēc šīs receptes, tāpat kā (artišokus vai sēnes), var pagatavot arī parastos cukīni, bet ja jums ir iespēja tikt pie “trombette” (kas itāliski nozīmē trompete) cukīni, noteikti nogaršojiet vai izmēģiniet šo recepti! Ligūrijas Rivjērā tos var sastapt teju vai katra restorāna ēdienkartē gan kā piedevu (contorno), gan arī kopā ar pastu un jūras veltēm gan zupās (minestronēs).

Īpaši jūlijā var ievērot, ka katrs vietējais no tirgus stiepj uz mājām šo vasarīgo dārzeni, jo lielākā daļa itāļu pārtikas produktus iekļauj savā ēdienkartē, atkarībā no to sezonalitātes.

Nepieciešamās sastāvdaļas:

olīveļļa cepšanai (uz pilnu pannu 1-2 ēd.k), 3-4 cukīni “trombette” vai mazi cukīni, sauja smalki sakapāts pētersīlis, 2 ķiploka daiviņas ar visu mizu (aglio in camicia itāliski, kas nozīmē “ķiploks krekliņā”), sāls.

Pagatavošanas process:

Cukīni nomazgāju un sagriežu plānās šķēlītēs. Uz pannas uzkarsēju eļļu, pievienoju veselas ķiploka daiviņas un pakarsēju mazliet, līdz jūtu, ka tās sāk smaržot. Pievienoju sagrieztos cukīni, šķipsniņu sāli, samaisu un cepu uz lielas liesmas zem vāka, pa laikam samaisot (cepšana apmēram 3-5 minūtes). Tad uzberu smalki sakapātos pētersīļus, samaisu, uzlieku vāku un noņemu no uguns. Ļauju garšām savilkties dažas minūtes!zuchini_trombette_IMG-20170725-WA0002

 

Lai labi garšo!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s