Auna zirņu Farinata

Farinata_tastyitai

Ligūrijas farinata ir plācenis, kas pagatavots no  auna zirņu miltiem, ūdens, sāls un olīveļļas, un to bieži vien piedāvā tipiskajās šī reģiona ostērijās vai arī picērijās. Klasiskā farinata tiek gatavota cepeškrāsnī, to cepot liela diametra pannās ar biezu pamatni. Populārākās garšvielas, ko pievieno, ir vai nu farinata ar sīpoliem, vai ar rozmarīnu. Lūk klasiskā recepte:

Nepieciešamās sastāvdaļas: 

250 g auna zirņu jeb turku zirņu milti; 500 ml ūdens; sāls; 60 g olīveļļa.

Miltus sajaucu ar ūdeni un sāli, kārtīgi samaisu, lai izveidojas viendabīga masa (tās konsistence sanāk kā plāno pankūku mīkla) un atstāju uz vismaz 6 stundām istabas temperatūrā. Es parasti vakarā iejaucu, lai nākamajā dienā ceptu.
Kad mīkla nostāvējusies, uzkarsēju cepeškrāsni uz 250 grādiem. Cepamajā veidnē leju eļļu, tā bagātīgi, lai visa plāts ir noklāta ar eļļu. Mīklu kārtīgi samaisu un leju cepamajā veidnē ar kausiņu tā, lai tā izklājas pa visu plāti, tikai nedaudz biezāka par plānās pankūkas kārtu, pārkaisu ar sāli,  un lieku cepties 20-25 minūtes, līdz tās virsma ir labi izcepusies, veidojot kraukšķīgu un zeltainas nokrāsas garoziņu.  Izņemu no cepeškrāsns, nedaudz padzesēju un  griežu  gabaliņos! 

Nelielās porcijās to var pasniegt kā antipasto, bet tikpat labi tas var būt arī pamat ēdiens, ko var papildināt ar lielu svaigo salātu porciju.

 

Sirsnīgus sveicienus sūtot,

Līga

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s