Tastyitali svētku kūka

Crostata con crema pasticcera ir ne tikai mūsu ģimenes tradīcija, tā ir kūka, kura Itālijā ir iecienīta daudzos svētku mielastos! Smilšu mīklas receptes notekti, ka ir tik daudz, cik saimnieces uz pasaules – šī ir mūsu mīļākā. Lai To pagatavotu, ir jāsagatavo krēms, mīkla pamatnei un ogas dekorēšanai.

Krēms -Crema Pasticcera

Nepieciešamās sastāvdaļas:

250 ml piens; 2 olu dzeltenumi; 50 gr cukurs; 30 gr. milti; 1/3 vaniļas pāksts; rīvēta citrona miziņa no aptuveni 1/4 citrona.

Pagatavošana:

Kastrolītī (vislabāk tādā, kam garš rokturītis) ieleju pienu, pievienoju pusi no cukura, rīvēto citrona miziņu, un uz pusēm šķērsām pārgrieztu vaniļas pāksti, visu uzkarsēju, līdz uzmet pirmos burbuļus, un ņemu nost no uguns.

Atsevišķā, lielākā bļodā saputoju olu dzeltenumus ar atlikušo pusi cukura, līdz izveidojas gaišāka, gaisīga masa, pievienoju izsijātus miltus un visu saputoju, lai neizveidojas miltu kunkulīši. Vienoju klāt (lēnītēm) iepriekš uzkarsēto pienu, kārtīgi samaisu viendabīgā masā, un visu izkāšu caur sietiņu katliņā (tajā pašā, kur iepriekš tika karsēts piens). Lieku uz lēnas uguns un, nepārtraukti maisot ar putojamo “slotiņu”, karsēju apmēram 3-4 minūtes. Pārleju krēmu bļodiņā , pārlieku ar pārtikas plēvi un ļauju atdzist.

Tortes pamatne.

Nepieciešamās sastāvdaļas:

225 gr. 00 tipa milti; 25 gr polenta; 150 gr sviests; 75 gr brūnais cukurs, 3 vidēji lielu olu dzeltenumi, 2 gr sāls, 1/2 rīvēta apelsīnu miziņa; 1/2 rīvēta citrona miziņa

Pagatavošana:

Sviestu sagriežu smalkos gabaliņos, sajaucu ar pārējām sastāvdaļām, samaisu viendabīgā masā. Izveidoju mīklas bumbu un lieku uz pustundu ledusskapī.

Kūkas gatavošanas soļi:

  1. Iejaucu mīklu, ielieku ledusskapī;
  2. Ieslēdzu cepeškrāsni karsēties uz 180 grādiem;
  3. Pagatavoju Crema Pasticcera;
  4. Kad mīkla ledusskapī atpūtusies, noklāju uz darba virsmas cepamā papīra loksni, lieku virus mīkas bumbu, un vēl vienu papīra loksni virsū. Plāni izrullēju. Noņemu virsējo loksni un klāju cepamajā veidnē, atstājot apakšējo cepamo papīru;
  5. Mīklas virsmu sadurstu ar dakšiņu;
  6. Lieku cepeškrāsnī, cepu apmēram 15 minūtes, līdz mīkla ir zeltaini brūna.
  7. Izņemu mīklu, atstāju to cepamajā pannā, lai atdziest.
  8. Kad tortes pamatne atdzisusi, ieklāju tajā krēmu, pārklāju ar pārtikas plēvi un lieku ledussapī vismaz stundu (labāk ja pat nakti).
  9. Pirms pasniegšanas dekorēju ar mellenēm un avenēm, un pāraisu ar pūdercukuru.

Lai gards eksperinements,

Līga

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s