Zaļās rikotas siera frikadelītes ar pistācijām

Itāļu ēdienu tradīcijās var smelties tik daudz foršas idejas modernāku ēdienu pagatavošanai! Iesaku izmēģināt šo skaisto, gardo un vienkāršo recepti!

No sākuma pagatavoju Aromatizēto salātu mērci Citronette!

Nepieciešamās sastāvdaļas:

1 citrona sula (20 g. ), 60 gr. olīveļa, sāls pipari, 1/2 sīpola, pāris bazilika lapiņas, origano.

Bļodiņā leju citrona sulu,  pievienoju sāli, piparus un sāku putot ar putojamo slotiņu, lēnām lejot klāt olīveļļu. Pievienoju lielos gabalos sagrieztu sīpolu un veselas bazilika lapiņas, nedaudz origano. Atstāju istabas temperatūrā apmēram 15 minūtes, tad izkāšu caur sietiņu.

Kad citronette pagatavota, sāku gatavot frikadelītes!

Nepieciešamās sastāvdaļas:

1 neliels sīpos, saujiņa spinātu, 1 glāze zaļie zirnīši, 3 ēd. k. rīvēta parmezana siera, 1 glāze griķu miltu, 250 gr rikotas siera, 50 gr. pistācijas.

Pagatavošana:

Spinātu lapiņas lieku vārošā ūdenī, pavāru pāris minūtes, nokāšu, noskaloju aukstā ūdenī, un tad kārtīgi izspiežu lieko šķidrumu.

Zaļos zirnīšus novāru, nokāšu un atdzesēju.

Dārzeņu smalcinātājā lieku pusi sīpola, spinātus, 2/3 zirnīšus, pāris ēdamkarotes parmezāna sieru, 1 olu un pāris ēdamkarotes miltu. Visu sablenderēju. Iegūtajai masai pievienoju rikotas sieru (nolejot lieko šķidrumu) un atlikušos miltus, visu kārtīgi samaisu. Ja nepieciešams pievienoju vēl pa druskai miltus, līdz masa ir mīkstas konsistences un var izveidot bumbiņas.

Veidoju bumbiņas lieku tās uz virsmas, kas noklātas ar griķu miltiem.

Lieku vārīties ūdeni, pieberu sāli.

Lielā bļodā beru atlikušo 1/3 zirnīšus un saspaidu tos ar dakšiņu, pievienoju iepriekš pagatavoto citronette un sasmalcinātas pistācijas. Samaisu.

Vārošā ūdenī ar karoti lēni slidinu iekšā pa bumbiņai, tiklīdz kāda no tām uzpeld augšpusē, tā ar putojamo karoti ņemu laukā un lieku bļodā ar iepriekš sagatavoto zirnīšu, pistāciju “Condimento” – aizdaru. Visu samaisu, pārkaisu ar parmezāna sieru.

Garšīgi!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s