Ābolkūka Nr.44

💫Kurš gan cits, ja ne jubilārs parūpēsie par savu mīļāko Dzimšanas dienas kūku! Un jā – mana Dzimšanas diena – mans menu✨mūsmājās ēdiens ir svēta lieta, tāpēc jubilejās mēs katrs izvēlamies, ar ko šajā dienā gribētu mieloties!

✨Šī ir super gardā Pinas tantes smilšu mīkla, kuru pēdējā laikā gatavoju itin bieži, izvēloties dažādus ievārījumus pildījumam! Svinīgā kam noskaņojumam to pagatavoju šādi:

Mīklas pagatavošanai nepieciešamās sastāvdaļas:

200 gr milti, 100 gr cukurs, 100 gr. saulespuķu eļļa, 1 ola, 8 gr. cepamais pulveris, naža gals sāls.

Pildījumam:

3 nelieli āboli, pāris ēdamkarotes cukurs, pāris ēd. k. ūdens.

Pagatavošana:

🔹Pagatavoju mīklu, sajaucu visas sastāvdaļas viendabīgā masā.

🔹Ābolus nomizoju, izņēmu serdes, sasmalcināju, liku katliņā, piebēru cukuru, pielēju ūdeni un vārīju uz mazas uguns apmēram 15 min. Tad nokāsu lieko šķidrumu.

🔹Mīklu sadalīju divās daļās. Katru daļu liku uz cepampapīra loksnes un sarullēju pabiezos diskos. 🔹Pannā liku lielāko mīklas daļu, ar visu cepampapīru apakšā, tā juka ārā, bet izklāju tā, lai noklājas pannas apakša un uz augšu maliņas. Liku iekšā ābolu masu, un pārklāju ar otru izrullēto mīklas disku (tieši tāpat, tikai otrādi virsū) . Noņēmu cepampapīra loksni,atkal mīkla juka ārā, bet izliku un izlīdzināju tā, lai visa augša būtu noklāta ar mīklu.

Liku cepeškrāsnī cepties 180. grādos, 35 min. Atdzesēju un pārkaisīju ar pūdercukuru.

Sirsnīgus sveicienus no Itālijas Ligūrijā sūtos,

Līga🌞

3 atbildes uz “Ābolkūka Nr.44”

  1. Sveicieni no Norvēģijas.Kāpēc ābolkūka Nr.44?Un vēl.Vienmēr esmu skatījusies ar aizdomām uz eļļu kā sastāvdaļu smilšu mīklā.Vai ir kāda atšķirība no klasiskā varianta?Paldies par recepti!

    Patīk

    • Manas 44 dzimšanas dienas kūka, un ābolkūka versijas man noteikti būs vēl😂Mīklas recepte ir mantojumā no man mīļās Itāļu tantes, zinot cik labi viņa gatavo, nešauboties to pagatavoju! Mums un ciemiņiem patīk abi varianti! Šī ir mīkstāka, bet tā ko es gatavoju ar sviestu, ir kraukšķīgāka!

      Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s