Supergardais ķirbju risotto

Lai pagatavotu mums 3 pusdienās šo risotto, izmantoju
šādas sastāvdaļas
250-300 gr cepeškrāsnī cepta ķirbja mīkstuma, glāze carnaroli rīsi, karsts ūdens vai buljons, (man blakus katliņā vārījās pupiņu mix, tad es pāris kausiņus izmantoju šī buljona), 1/3 glāzes baltvīna, ēdamkarote rīvēta parmezāna siera, viena kale kāposta lapa, 3 sāļie anšovi, ķiploka daiviņa, olīveļļa, mazs kriksītis sviesta, sāls, pipari, muskatrieksts.

1️⃣Pannā lēju nedaudz olīveļļu,pievienoju ķiploka daiviņu2️⃣ Iebēru rīsus, pāris minūtes tos apcepu. 3️⃣Pārlēju ar vīnu, turpināju karsēt, līdz vīns izgarojis.
4️⃣Vienoju klāt cepeškrāsnī cepto ķirbja mīkstumu, pievienoju kausiņu karsto buljonu. Visu samaisīju un to ķirbi ar dakšu nedaudz saspiedu.
5️⃣Kad kausiņš buljona ir izvārījies, pievienoju apmēram 1/2 tējkaroti muskatriekstu, lēju klāt nākamo kausiņu, pievienoju sasmalcinātu Kale kāposta lapu bez cietā kātiņa.
6️⃣Pievienoju anšova filejiņas, visu samaisīju, un tā vārot, un pievienojot pa druskai buljonu un karsto ūdeni, turpināju, kamēr rīsi ir gatavi (ideāli, ir tad, kad tie ir “al dente),

Tad ņēmu nost no uguns, pievienoju aptuveni ēd.k. olīveļļu, sviestu, parmezānu, un visu samaisīju.

Sirsnīgus sveicienus no Itālijas Ligūrijā sūtot,
Līga 🌞

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s