Ķirbju gnocchi

Viena no idejām, kā likt lietā izgrebto Helovīna ķirbi, ir, pagatavot ķirbju gnocchi, ko pareizi izrunā izrunā “ņjoki”! Man vienmēr patīk mājās gatavoti gnocchi vai pasta, vai ravioli, tie piešķir skaistu un svinīgu noskaņu maltītes laikā! Ķirbju ņoki garšos nedaudz saldeni, tie lieliski sader ar gaļas ragū, bet tiem kam garšo rūgta-saldena salikums, iesaku izmēģināt ar ceptu cigoriņu.

Nepieciešamās sastāvdaļas:

450 gr ķirbju mīkstums, 2 vidēji lieli kartupeļi, 1 ola, 300 gr milti, sāls

Pagatavoju šādi:

Izgrebto ķirbja mīkstumu izcepu cepeškrāsnī, 180 grādos apmēram 15 min. Kartupeļus nomazgāju, novārīju ar visu mizu ūdenī, kam pievienota šķipsniņa sāls. Nokāsu kartupeļus, nedaudz pagaidīju kamēr tie padziest, un vēl ļoti siltus, tos nomizoju, izspiedu caur kartupeļu spiedi.

Arī ķirbjis gatavs, to saspiežu ar dakšiņu un samaisu kopā ar saspiesto kartupeli.

Uz darba virsmas beru miltus, jaucu tiem klāt izspiesto kartupeļu un ķirbju maisījumu, pievienoju olu, šķipsniņu sāli, un visu samīcu viendabīgā masā, miltus iemaiaot ļoti lēnām .

Atstāju šo masu uz kādu pusstundiņu, lai sastāvdaļas labi savelkas.

Veidoju Gnocchi:

Uz darba virsmas uzberu miltus, no mīklas ņemu nelielu gabaliņu, kuru sarullēju desiņā. Un šo desiņu sagriežu mazos gabaliņos…tādos mazos kriksīšos, ko sauc par topini – pelēniem.

Un tā turpinu, līdz visa mīkla ir izlietota. Atkarībā no izrullētās desiņas formas, veidosies arī ņjoku forma, un tos varat tad veidot pēc savas patikas. Ja vēlaties, lai ņjokiem, tos ēdot vairāk pieķeras mērce, tad tos labāk ir taisīt rievotus. Rieviņu veidošanai var izmantot rievainu koka dēlīti, kas šim nolūkam paredzēts, bet ja tāds nav, tad var izmantot parasto dakšu vai rīvi.

Kad gnocchi ir izveidoti, lieku karsēties ūdeni, pievienoju sāli, un tāpat kā klimpas, tos metu pa vienam vārošā ūdenī … un tiklīdz tie uzpeld virspusē, tā ķeksēju ārā, lieku bļodā, kuras apakšā ielieta nedaudz olīveļļa. Visu samaisu, pievienoju vēlamo mērci!

Sirsnīgus sveicienus

no Itālijas Ligūrijā sūtot,

Līga🌞

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s