Kvinojas salāti ar ķirbi un mocarelas sieru

Lai nedēļas maltītes būtu vieglāk plānot veselīgas, es parasti sekoju līdzi tam, lai ledusskapī vienmēr būtu kādas veselīgās sagataves, kā piemēram šobrīd aktuālais ķirbis (to cepu cepeškrāsnī un tad var uzglabāt noslēgtā traukā līdz 3 dienām), blanšētas zaļas, nokāstas lapiņas (esmu iecienījusi spinātus, bet tās var būtu visas citas ēdamās lapas.. nātres, biešu lapas, virza utt) un mans pēdējais atklājums, kvinoja, kuru tieši tāpat, novārītu uzglabāju ledusskapī, noslēgtā traukā līdz 3 dienām. Tāpat arī noder ar garšvielām aromatizētas olīveļļas, vai citronette, kuru pagatavoju pavisam vienkārši – citrona sulai pievienoju sāli, saputoju līdz tā izkūst, un tad lēnām vienojot klāt olīveļļu, saputoju, pēc tam pievienoju sasmalcinātas garšvielas.. piemēram sīpolu un origano…. noturu kādu pusstundiņu un nokāšu. Vēlāk uzglabāju slēgtā traukā, pēc vēlmes pievienojot dažādu ēdienu pagatavošanā) .


Receptei nepieciešamās sastāvdaļas vienai porcijai:


▫️Pāris šķēlītes cepeškrāsnī cepts ķirbis, ▫️neliela saujiņa vārītas lapiņas, ▫️tasīte vārītas kvinojas, ▫️½ mocarellas siera bumba, ▫️pāris ēdamkarotes citronette, ▫️5-6 nolobītas pistācijas, ▫️balzamiko etiķis, ▫️sāls, pipari, olīveļļa,▫️ rukolas šķipsniņa dekorēšanai.

Pagatavoju šādi:


1️⃣Ķirbi sagriežu nelielos kubiciņos, lieku bļodiņā, pārleju ar nedaudz olīveļļu, balzamiko, sāli, pipariem un visu samaisu, lai iemarinējas kādas 5 minūtes.
2️⃣Tikmēr sagriežu mocarellas sieru, sasmalcinu pistācijas.
3️⃣Bļodā lieku kvinoju, pievienoju iemarinētā ķirbja gabaliņus, biešu lapiņas, mocarellas sieru. 4️⃣Pievienoju pāris ēdamkarotes citronettes mērcīti, visu samaisu. 5️⃣Pārkaisu ar sasmalcinātām pistācijām un pārkaisu ar rukolu.

Sirsnīgus sveicienus no Itālijas Ligūrijā sūtot,

Līga🌞

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s