Maltās gaļas mērce Ragu alla Bolognese

Maltā gaļas mērces pagatavošanas galvenās sastāvdaļas ir gaļa, maza liesmiņa un, protams, mīlestība ar kādu to gatavo! Vārds Ragu cēlies no franču valodas “ragoûter”, un tas nozīmē sautēt uz lēnas uguns. Es to gatavoju speciālā māla traukā, kas paredzēts gan gatavošanai uz uguns, gan cepeškrāsnī.Tā smarža un ēdiena skaņa ir neaprakstāma!!!!ieklausies kādreiz, kā tas lēnu pupuķi katlā…. Arī es to gatvoju ilgi, ēšanai turpmākajās dienās. Parasti sāku gatavot pēcpusdienā, lai vakarā var noņemt no uguns.

Recepte:
Nepieciešamās sastāvdaļas :
700 grami maltas liellopa gaļas, 300 grami maltas cūkgaļas, 700 ml biezas tomātu mērces, pāris ēdamkarotes tomātu pastas koncentrāta, 1/2glāzīte ūdens, 1 sīpols, 2 burkāni, olīveļļa, 1/2 gkāze sarkanvīns,  lauru lapa, sāls, pipari.

Pagatavoju šādi:


Burkānu un sīpolu sasmalcinu elektriskajā smalcinātājā.
Katliņā leju pāris ēdamkarotes olīveļļu, uzkarsēju, pievienoju sasmalcinātos burkānus un sīpolu. Nedaudz apcepu, tik cik sāk smuki smaržot!
Pievienoju gaļu, samaisu visu un turpinu karsēt, kādas 15min,līdz būs iztvaikojis šķidrums.
Pievienoju sarkanvīnu, visu samaisu un ļauju tam iztvaikot.
Pievoenoju Tomātu pastu, koncentrātu un ūdeni. Pievienoju lauru lapu un atstāju uz lēnas uguns vārīties. Pa laikam samaisu, pēc kādas stundas pievienoju arī sāli pēc garšas. Vāru ar nedaudz pavērtu vāku.

Laidusskapī uzglabāju līdz 3 dienām, var arī sasaldēt.

Sirsnīgus sveicienus no Itālijas Ligūrijā sūtot,
Līga 🌞

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s