Grūbu salāti ar garnelēm un pesto

Kolosāla, vasarīga recepte, kas mani uzrunāja no pavāra Damiano Carrara piedāvātā menu! Aizmirsu gan vienu lietu – dekorēt ar grauzdētiem pīniju riekstiem. Bilde naksnīga, jo vasaras karstumā ēdienu gatavošana notiek vai nu agri no rīta, vai īsi pirms pusnakts J

Izmantoju šādas sastāvdaļas:

350 gr. saldētas vārītās garneles ar čaulu, 100 gr. grūbas (orzo), saujiņa (apmēram 30 lapiņas) bazilika lapas, saujiņa pīniju (ciedru) rieksti, saujiņa Ligūrijas tadžas olīvas bez kauliņiem(ja nav pieejamas, tad pavārs iesaka kalamon olīvas) viens tomāts, pāris nelieli cukīni, viena paprika, pāris ķiploka daiviņas, nedaudz rīvēts parmezāna siers un nedaudz rīvēts pekorino, olīveļļa, sāls, glāze saulespuķu eļļa bazilika lapiņu vārīšanai.

Pagatavošana:

Noskaloju grūbas, liku vārošā ūdenī, kam pievienots sāls.

Sagriezu nomazgātus cukini un papriku stremelītēs, tomātu mazos gabaliņos, olīvas pārgriežu uz pusītēm.

Uz pannas pēju nedaudz olīveļļu, pievienoju ķiploka daiviņas ar visu mizu (nedaudz saspiežot, lai labāk izdalās aromāts), lieku klāt cukīni, papriku un sagrieztās olīvas,  un cepu uz vidēji lielas liesmas, pa laikam sakratu pannu tā, lai dārzeņi karamelizējas bet nepiedeg.

Tikmēr piestā lieku nedaudz bazilika lapiņas, pievienoju sāli un pīniju riekstus, sāku stampāt, pievienoju olīveļļu, rīvēto sieru, atkal bazilika lapiņas un sastampāju pesto (pesto recepte lielākām devām ir apskatāma šeit) .

Pa to laiku pārbaudu vārošās grūbas, tās ir gatavas, nokāšu un beru bļodā, pievienoju sastampāto pesto.

Dārzenīši forši cepas, tiem pievienoju nolobītas garneles, sagriezto tomātiņu un pakarsēju ne vairāk kā vienu minūti, ņemu nost no uguns un vienoju klāt grubām, visu samaisu.

Nelielā katliņā uzkarsēju saulespuķu eļļu un lieku vārīties dažas bazilika lapiņas (uzmanoties no eļļas sprakšķēšanas).Nedaudz pavāru un ķeksēju ārā, nosusinu un dekorēju salātus!

Sirsnīgus sveicienus sūtot no Itālijas Ligūrijā

Līga🌞

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s