Pasta paccheri ar mīdijām

Paccheri ir viens no mūsu iecienītākajiem pastas (jeb makaronu) veidiem, apvienojumā ar jūras veltēm. Izrādās, ka līdz pat 19. gadsimtam paši itāļi esot visus makaronu veidu izstrādājumus dēvējuši par macaroni, un tikai vēlāk to sākuši vispārinošā nozīmē dēvēt par pastu.

Pasta paccheri 3 personām es pagatavoju šādi:

Sastāvdaļas:

240 gr. pasta paccheri (vai spaghetti), 1 kg mīdijas, viena jūras cikāde (vai pāris garneles), 4-5 ēdamkarotes tomātu mērce, olīveļļa, pāris ķiploku daiviņas ar visu mizu, saujiņa sasmalcināts pētersīlis. glāze baltā galda vīna.

Pagatavošana:

Pirmais, kam ķeros klāt, ir mīdiju notīrīšana un atvēršana. Mīdijas noberžu ar metāla švammīti, izrauju bārdiņu, nomazgāju. Lielā katlā leju nedaudz olīveļļu, pievienoju vienu ķiploka daiviņu (ar visu mizu, pirms tam to saspiežot uz dēlīša, kā jau parasti). Beru klāt mīdijas, uzleju vīnu, ļauju tam izgarot un lieku virsū vāku. Apmēram pēc pāris minūtēm ņemu vāku nost un pa vienai ķeksēju laukā atvērušās mīdijas.

Katliņā palikušo mīdiju buljoniņu izkāšu caur sietiņu, kurā ieklāta marlīte.

Lieku vārīties ūdeni pastai. Un neaizmirstu piebērt sāli!!!! Kad ūdens sācis vārīties, beru iekšā pastu un pa laikam samaisu, lai tā nepielīp pie katliņa “dibena”.

Ņemu lielu pannu, leju eļļu, lieku klāt ķiploka daiviņu.. nedaudz to pakarsēju, pievienoju jūras cikādi, arī nedaudz pacepu un lēnam leju klāt mīdiju buljoniņu.

Kad pasta vārījusies apmēram pusi no uz paciņas norādītā laika, smeļu to laukā un pārlieku pannā. Turpinu vārīt pastu nelielā buljona daudzumā, pa laikam samaisot. Kad pasta ir gandrīz gatava, pievienoju tomātu mērci un notīrītās mīdijas (šoreiz pusi no atvērtajām mīdijām arī izlobīju no mīdiju vāciņiem). Pievienoju pipariņus, samaisu, pakarsēju vēl pāris minūtes, ņemu nost no uguns, pārkaisu ar sasmalcinātām pētersīļu lapiņām un uzleju nedaudz Ligŗijas olīveļļu.

Sirsnīgus sveicienus sūtot

no Ligūrijas Itālijā

Līga

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s