Aprikožu un mandeļu krēma kārtojums

Ir tādas dienas, kad gribas gatavot lai gatavotu nevis lai ēstu, un izjustu aromātu buķetes. Un uz pannas čurskstošas aprikozes, kas sautējas deserta vīnā, izskatās tik skaistas😊 jā, un tāda bija mana vakardiena, kad izcepu 3 saldumus, bet tās aprikozes bij tik foršas, ka vienalga palika pāri,un es tās sakārtoju gardā kārtojumā😊

Krēmam nepieciešamās sastāvdaļas:
200 mll piens; 50 mll saldais krējums; 30 gr kukurūzas milti – polenta; 50 gr. cukurs, ēd. k. mandeļu sīrups (vai arī 100mll mandelu piens un 100mll piens)

Vēl nepieciešams :

500-600 gr. svaigas aprikozes, 50 gr. cukurs, 100 mll. deserta vīns, piemēram, Muskat, Riesling vai Souternes;

Pagatavošana:

Sagatavoju aprikozes: Aprikozes nomazgāju, pārgriezu uz pusēm, izņēmu kauliņus. Liku lielā bļodā, pārlēju ar deserta vīnu, pārbēru ar cukuru, samaisīju un atstāju iemarināties uz 10 minūtēm. (Pa laikam samaisīju).
Pannā liku marinētās aprikozes, pārlēju ar marinādi un uz palielas liesmas karsēju apmēram 5-10 minūtes, kamēr iztvaiko alkohols un izveidojas sīrupiņš. Uzmanīgi izņēmu aprikozes ar karoti un sakārto ju uz liela šķīvja, lai tās atdziest.

Pagatavoju krēmu:
Nelielā katliņā ielēju pienu, pievienoju mandeļu sīrupu. Uzkarsēju un sijāju iekšā kukurūzas miltus, nepārtraukti maisot (tāpat kā vārot mannā putru). Pievienoju cukuru un saldo krējumu, turpināju karsēt un maisīt vismaz 5 minūtes, līdz izveidojās krēmīgas konsistences masa. Noņēmu no uguns, nedaudz padzesēju to saputoju ar elektrisko mikseri, līdz krēms atdzisis.

Kārtoju traukā: aprikozes, mandeļu krēms, aprikozes utt. Ja vēlas, var dekorēt ar putukrējumu un mandeļu skaidiņām vai citiem kraukšķiem.

Sirsnīgus sveicienus sūtot

no Ligūrijas Itālijā,

Līga

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s