Svaigu baraviku Risotto

Risotto ir tāds īpašs ēdiens, kura pagatavošanai nepieciešamas tik maz sastāvdaļas, bet rezultāts rada svinīgu noskaņojumu! Piemēram, daudzos restorānos to nemīl iekļaut savos menu, tādēļ, ka tā pagatavošanai ir jānotiek tieši pēc pasūtījuma saņemšanas, tas arī piešķir šim ēdienam īpašo noskaņu! Tas ir ēdiens, kas gatavots konkrētam ēdējam! Un vēl, tas ir ēdiens, kuru  manuprāt varētu iekļaut Latvijas tradicionālo ēdienu sarakstā, jo kur gan pasaulē atrast vairāk sēņot mīļu kā Latvijā?

Nepieciešamās sastāvdaļas 2 personām:

1 glāze carnaroli rīsi, saujiņa baravikas, ½ glāze baltvīna, pāris ēdamkarotes rīvēts parmezāna siers, neliels gabaliņš sviesta, iepriekš uzvārīts dārzeņu vai vistas buljoniņš, pāris ķiploka daiviņas ar visu mizu, 1 tomāts (es izmantoju no konserva veselu tomātu savā sulā), kaltēts origano.. tieši origano ir neatņemamā šīs receptes sastāvdaļa!

Pagatavošanas process:

Baravikas atkausēju un sasmalcinu palielos gabaliņos, uzkarsēju buljonu, tomātu sagriežu nelielos gabaliņos, noleju lieko šķidrumu un atdalu no sēkliņām. Uz pannas leju nedaudz olīveļļu, pievienoju ķiploka daiviņas ar visu mizu, pirms tam tās nedaudz iespiežot ar roku. Pannā ielieku sagrieztās baravikas, nedaudz apcepu un pastumju tās uz pannas maliņu. Beru pannā rīsus, nedaudz tos pakarsēju, līdz tie paliek tādi kā caurspīdīgi, uzleju baltvīnu un ļauju tam izgarot. Pievienoju sagriezto tomātiņu, un lejot klāt buljonu, apmēram pa pus kausiņam vāru rīsus uz nelielas uguns, ik pa laikam tos maisot. Kad rīsi ir sasnieguši vēlamo konsistenci, ņemu tos nost no uguns, pievienoju sarīvēto parmezāna sieru, nedaudz olīveļļu, gabaliņu sviesta un visu samaisu vai vēl labāk būtu to jundīt. Pievienoju kaltēto origano un vēlreiz samaisu, uzlieku vāku uz pāris minūtēm!

 

 

Labu apetīti un sirsnīgus sveicienus
Sūtot no Itālijas Ligūrijā
Līga🌞

 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s