Rūgto apelsīnu ievārījums

Man apelsīni vislabāk garšo svaigi spiesti sulā, bet kad dāvanā saņēmu rūgto apelsīnu maisiņu, tad nolēmu izmēģināt Itālijā tik iecienīto rūgto apelsīnu ievārījumu, kuru pagatavoju pavisam vienkārši.

Nepieciešamās sastāvdaļas:

10 rūgtie apelsīni, 300 cukurs, 1 citrons un ja vēlas savādāku garšu tad pāris ēdamkarotes sasmalcinātu rozmarīna skujiņu.

Pagatavošanas process:

Apelsīnus nomazgāju un nosusināju. Ar kartupeļu mizojamo nazīti nogriezu apelsīnu miziņas dzelteno daļu (pavisam plānu kārtiņu, lai nav klāt miziņas baltā daļa). Savukārt, apelsīna daiviņas arī notīrīju, izlobot tās no baltajām miziņām, un izlasīju sēkliņas.

3 reizes novārīju rūgtās, sasmalcinātās apelsīnu miziņas. Mazā katliņā ieleju ūdeni, pievienoju apelsīnu miziņas un uzvārīju (kad ūdens sāka vārīties, pēc apmēram minūtes nokāsu miziņas). Un tā atkārtoju vēl 2 reizes, trešajā reizē ūdenim pievienojot pāris ēdamkarotes cukuru. Kad trešajā reizē miziņas nokāsu, tās nedaudz padzesēju un sasmalcināju ar pusmēness nazīti.

Notīrītās apelsīnu daiviņas nosvēru (man sanāca 600 gr), liku tās lielākā katliņā, pievienoju 1/2 (no notīrīto apelsīnu daiviņu svara) cukuru, kas šajā gadījumā ir 300 gr, pievienoju iepriekš novārītās apelsīnu miziņas, iespiedu citrona sulu,  un liku vārīties uz lēnas uguns. Kopā jāvāra apmēram 40 minūtes, bet es pēc 20 minūtēm pievienoju sasmalcinātas rozmarīna skujiņas un turpināju vārīt.

Pēc tam var sapildīt sterilizētās burciņās, aizvākot un vēlreiz sterilizēt, taču es uzglabāju vienkārši ledusskapī, jo mums to patīk baudīt, pievienojot svaigam kazas sieram.

 

Lai labi garšo!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s