Mocarellas karstmaizītes

Itāļu virtuves unikalitāte ir tik vienkārša! Pietiek izvēlēties dažus produktus, kas viens otru papildina (nenomāc garšas), un rezultāts ir ekselents! Instagramā jau rakstīju, ka mūsu ģimenē gaviļnieks izvēlas dzimšanas dienas scenāriju, manējais, protams, ir gatavošana – svētku galda uzrīkošana vispār ir mana lielākā meditācija! Parasti, organizējot svinīgos mielastus,  iekļauju 5-7 nelielas uzkodiņas, pirmo ēdienu (pašas gatavota pasta vai ravioli) un otro. Saldajā gan retu reizi gatavoju kūkas, jo mums vislabāk garšo sorberts – un ja vēl mandarīnu vai zemeņvīnogu!!!

Uzkodiņas pagatavošanai, uz personu izmantoju šādas sastāvdaļas:

8 maizes šķēles pane casereccio; 4 sālīto anšovu filejiņas, 2 mocarellas bumbas.

Mocarellu sagriežu ripās, tā lai sanāktu pa vienai uz katras maizes šķēlītes, uzlieku uz sietiņa, lai notek liekais šķidrums.  Anšovu filejiņas sasmalcinu, lieku apmēram pa 1/2 filejiņai uz katras mocarellas šķēlītes. Uzkarsēju cepeškrāsni uz 200 grādiem, cepešplātī ieklāju cepamo papīru. Lieku mocarellas šķēlītes ar anšoviņiem uz maizes šķēlītēm un cepu 5-8 minūtes.

Es parasti daru tā – kad galds ir saklāts, un servēts ar visām aukstajām uzkodām, īsi pirms viesu ierašanās, ieslēdzu karsēties cepeškrāsni. Kad viesi ieradušies, lieku cepeškrāsnī maizītes, un kad tās gatavas, atvēsināta prosecco pavadījumā var sākties svētku mielasts!

 

Lai jums labi garšo!

 

 

 

 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s