Baltā zivs kraukšķīgā olīvu garoziņā

Man šķiet, katrai saimniecītei vai samniekam ir sava  recepte, kas vienmēr svētku mielastam ļaus triumfēt! Ja tiešām gribu, lai viss ir izdevies, tad ķeros pie ierastā scenārija un gatavoju zināmus un pārbaudītus ēdienus! Viens no tādiem ir šis te, kas tiek gatavots no palielas zivs, kura pie mums Itālijā tiek saukta par “Ombrina”, te attēlā redzamā lielākā zivs..Screenshot_20191216_152253Droši var aizvietot ar citu balto zivi, piemēram Doradu vai Jūras asari.

Nepieciešamās sastāvdaļas: 

1- 1,5 kg Ombrina (vai kāda cita baltā zivs), 60gr. melnās olīvas, 3 -4 baltmaizes šķēles, olīveļļa, rozmarīns, sāls, pipari, ķiploku daiviņa ar visu mizu.

Pagatavošanas process:

Zivi notīru, un izgriežu zivs filejas, nogriežu ādu, un lieku ar to daļu, kur bija zivs āda uz augšpusi. Uzberu sāli, piparus. (No zivs galvas , asakas un astes izvāru zivs buljonu, to izmantoju zivs ravioli vārīšanai, vai kādai zivju zupai).Screenshot_20191216_152336

Cepeškrāsni lieku karsēties uz 180 grādiem.

Pagatavoju kraukšķīgās olīvu garoziņas masu – maizei nogriežu garoziņu, sagriežu mazos kubiciņos. Uz pannas leju nedaudz olīveļļu, ielieku ķiploku “krekliņā” (“aglio in camicia” itāļu valodā tā tiek saukta ķiploka daiviņa ar visu mizu, kuru pirms likšanas karstajā eļļā nedaudz iespiež), pievienoju sasmalcinātas rozmarīna skujiņas un maizes kubiciņus, visu apcepu, līdz maizīte nedaudz zeltaina, tad visu lieku virtuves kombainītī un sasmalcinu.

Ar iegūto masu pārklāju zivs filejas un lieku cepeškrāsnī cepties 8-10 minūtes.

 

Lai labi garšo!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s