Kūku krēms – Crema pasticcera

Kūku krēms – Crema pasticcera

Un tad, kad es atbraucu dzīvot uz Itāliju, man iegaršojās saldumi 🙂 Goda vārds, Latvijā tos nevarēju ēst, jo man iespējams bija nepanesamība pret  kādu no produktiem (vienkārši pēc kāda kūkas gabaliņa apēšanas jutu diskomfortu), bet šeit nav….Kūkas ar krēmiem pati cepu ļoti reti, bet recepšu pūrā vienmēr turu šo Crema pasticcera recepti! Vienmēr visi slavē – izmēģini arī Tu, un uzraksti man, kā garšoja!!!

Nepieciešamās sastāvdaļas:

250 ml piens; 2 olu dzeltenumi; 50 gr cukurs; 30 gr. milti; 1/3 vaniļas pāksts; rīvēta citrona miziņa no aptuveni 1/4 citrona.

Pagatavošana:

Kastrolītī (vislabāk tādā, kam garš rokturītis) ieleju pienu, pievienoju pusi no cukura, rīvēto citrona miziņu, un uz pusēm šķērsām pārgrieztu vaniļas pāksti, visu uzkarsēju, līdz uzmet pirmos burbuļus, un ņemu nost no uguns.

Atsevišķā, lielākā bļodā saputoju olu dzeltenumus ar atlikušo pusi cukura, līdz izveidojas gaišāka, gaisīga masa, pievienoju izsijātus miltus un visu saputoju, lai neizveidojas miltu kunkulīši. Vienoju klāt (lēnītēm) iepriekš uzkarsēto pienu, kārtīgi samaisu viendabīgā masā, un visu izkāšu caur sietiņu katliņā (tajā pašā, kur iepriekš tika karsēts piens). Lieku uz lēnas uguns un, nepārtraukti maisot ar putojamo “slotiņu”, karsēju apmēram 3-4 minūtes. Pārleju krēmu bļodiņā , pārlieku ar pārtikas plēvi un ļauju atdzist.

Kad krēms atdzisis, to izklāju uz iepriekš izceptās pamatnes un torti lieku ledusskapī, pārklātu ar pārtikas plēvi. Pirms pasniegšanas izņemu no ledusskapja, pārkaisu ar saujiņu kazenēm un avenēm!(vai citām ogām, kas, protams, garšo jubilāram).

Šajā video var redzēt manu pirmo mēģinājumu ciparkūkas pagatavošanā no smilšu mīklas!!! Jubilārs vēlējās pats dekorēt savu kūku, lai pacienātu draugus!!!!

 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s