Citrona sulā marinēti anšoviņi

Pirmo reizi ar “brētliņveidīgo zivtiņu” ēšanu svaigā veidā es saskāros pirmajā gadā Apūlijā, kad, apgūstot itāļu valodu, dzīvoju Itāļu ģimenītē. Tur katru dienu tika kaut kas svinēts 🙂 Toreiz saimnieks Riccardo atveda maisiņu ar svaigām sardīnēm, kartupeļus, citronus un pētersīļu bunti, protams, pastas pagatavošanai mīdijas un no tā tika pagatavots svētku galds 🙂 Daudzas bildes diemžēl nav saglabājušās no tiem laikiem, bet atceros, ka uzkodās bija citronu sulā marinētās sardīnes un vārītie kartupeļi, kas samaisīti ar eļļu un smalki sakapātu pētersīli, un pirmajā bija spaghetti ar jūras veltēm un tomātiem! Bet tagad par Anšoviņiem – šādi pagatavoti tie ir iecienīts antipasto veids svinīgiem mielastiem Ligūrijā un ne tikai! Drošībai Itālijā jēlo zivi vienmēr iesaka pirms gatavošanas noturēt 96 stundas saldētavā un tad atkausēt.

Nepieciešamās sastāvdaļas 4 personām:

12 svaigi anšoviņi, viens citrons, pētersīļa buntīte, olīveļļa, sāls, pipari, sauja ledus gabali.

Pagatavošanas process:

Anšoviņiem noņemu galvu un izņemu asaku, sakārtoju tos uz šķīvīša ar ādiņu uz leju, (es parasti tos notīru pirms likšanas saldētavā, pārklāju ar pārtikas plēvi un tā turu tās 96 stundas, tad izņemu no saldētavas, atkausēju un nosusinu papīra dvielītī).

Izspiežu citrona sulu un pārleju katru anšoviņu. Tā tam jāmarinējas vismaz 1 stundu.

Katliņā lieku vārīties ūdeni atsevišķi sagatavoju bļodu ar aukstu ūdeni un ledus gabaliņiem. Kad ūdens sācis vārīties, lieku iekšā pētersīļa lapiņas, vāru 2 minūtes. Pēc tam tās izņemu un lieku uzreiz ledus ūdenī, labi atdzesēju un nokāšu.

Blenderī sablenderēju pētersīļu lapiņas, lejot klāt olīveļļu. Beigās pievienoju sāli un piparus pēc garšas.

Kad Anšoviņi iemarinējušies, uz šķīvīša plānā kārtiņā uzklāju pētersīļu mēcīti un kārtoju virsū marinētās anšovu filejiņas. Pārkaisu ar sāli un pipariem.

P.S. Es domāju, ka ar svaigajām brētliņām un iespējams arī ar plānās – karpaccio šķēlītēs sagrieztiem svaigas siļķes gabaliņiem, šī recepte garšotu ļoti labi, tikai jāskatās, lai zivs gaļa marinēšanas procesā ir palikusi balta, un iespējams, ka arī zivs ādiņu labāk ir noņemt!  Ļoti priecāšos, ja padalīsieties ar saviem eksperimentiem!

 

Labu apetīti.

 

 

 

 

 

 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s