Ligūrijas dārzeņu sacepums – Polpettone

Mana pirmā iepazīšanās ar Polpettone Itālijā bija, kad galdā tika celts … kas???? Viltotais zaķis!!!! Daudzos svētku cienastos Itālijas ziemeļu daļas reģionā Lombardijā bija iekļauts šis ēdiens! Es esmu gatavojusi, bet pašā sākumā, kad tikai vēl sāku veidot šo blogu- bija ēdiens – nepaspēju uztaisīt bildi, vai arī – uztaisīju bildi, bet nebija smuks apgaismojums… tā nu daudzas receptes ir palikušas atkārtošanas rindā, tomēr, lai kā tur būtu bijis –  šodien ir cits stāsts… Ligūrijas Polpettone, dēvēta arī kā Polpettone alla Genovese atšķiras no visām pārējām Itālijā sastopamajām polpettones receptēm, jo tajā nav gaļas. Mūsu izpratnē tas ir dārzeņu sacepums. Man ir zināmas itāļu bērnu mammas kuras šo ēdienu iekļauj savā iknedēļas ēdienkartē, jo tādā veidā viņu bērni paralēli picai, picai un picai…vai pastai šad tad uzēd arī kādu dārzeni.

Nepieciešamās sastāvdaļas

 500gr. zaļās pākšu pupiņas, 500-600gr. kartupeļi, 2-3 olas, 100gr. rīvēts parmidžāno siers, paliela šķipsniņa majorāna lapiņu, rīvmaize, sāls, pipari, olīveļļa, ķiploka daiviņa.

Pagatavošanas process

  • Kartupeļus nomizoju un izvāru sālsūdenī. Kamēr tie vēl silti, saspaidu ar dakšiņu (blenderēt nevajag, jo citādi konsistence paliks tāda “staipīga”).
  • Pupiņām nogriežu asos galus un arī tās novāru sālsūdenī, nokāšu.
  • Pannā ieleju nedaudz eļļu (ēdamkaroti apmēram), pievienoju notīrītu un nedaudz saspiestu ķiploka daiviņu un novārītās pākšu pupiņas. Visu pacepu vēl 5 minūtes.
  • Blenderī samaļu pupiņas un majorāna lapiņas.
  • Lieku visu kopā lielākā bļodā: samaltās pupiņas, saspiestos kartupeļus, 3 olas, parmidžāno sieru, nedaudz sāli un piparus.
  • Cepamo veidni iesmērēju ar eļļu, ieklāju sagatavoto masu, izlīdzinu un visu pārkaisu ar rīvmaizi. Nedaudz pārslaku ar olīveļļu un cepu uz 200 grādiem uzkarsētā cepeškrāsnī apmēram 30 minūtes, līdz virsmiņa ir palikusi zeltaina un kraukšķīga.
  • Izņemu no krāsns un atdzesēju līdz viegli remdenai temperatūrai. Pasniedzu kopā ar valriekstu mērci, un tā labi garšo arī ar pētersīļu mērci vai pesto.

Arī šī ir recepte, kura labi garšo arī vegānā ēšanas stila piekritējiem. Tādā gadījumā vārītus kartupeļus samaisu kopā ar pupiņām, kas sablenderētas kopā ar apceptu sīpolu, majorāna lapiņām, un nedaudz kukurūzas miltiem – polenta. Visu pārkaisu ar rīvmaizi un apslaku ar olīveļļu.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s