Valriekstu mērce

Ligūrija, iespējams, ka ir vairāk pazīstama ar Tradicionālo Dženovas pesto, tomēr, ja paceļosiet vairāk pa šo reģionu, izvēloties ne tikai piekrasti, bet arī iekšzemes ciematiņus, kuri patiesībā atrodas tikai dažu kilometru attālumā no jūras, ievērosiet, ka daudzos “i Primi” ēdienos, un arī dažos Antipasti būs iekļauta valriekstu mērce, kas tulkojumā uz Itāļu valodu nozīmē – Salsa alle noci. Kā jau esmu rakstījusi iepriekš, manuprāt, Ligūrija ir piemērots reģions gan visēdājiem, gan jūras velšu mīļotājiem, gan veģetāriešiem. Arī vegānā ēšanas veida cienītāji noteikti, ka būtu labi un veselīgi paēduši.

Nepieciešamās sastāvdaļas: 

150 gr. izlobīti valrieksti, 150 ml. piena, 30gr. baltmaizes mīkstuma, 30 gr. parmidžāno siera, 50 gr. olīveļļas, 1 ķiploka daiviņa, paliela šķipsniņa majorāna lapiņas, sāls, pipari pēc garšas.

Pagatavošanas process:

  • Katliņā leju ūdeni, lieku to vārīties. Kad ūdens vārās, pievienoju valriekstus un vāru 5 minūtes. Tad nokāšu, un kad tie ir padzisuši, notīru no brūnās miziņas.
  • Bļodiņā lieku maizes mīkstumu, pārleju to ar pienu. Kad maize izmirkusi, nospiežu to no liekā šķidruma un lieku blenderī, pievienoju notīrītos valriekstus un ķiploka daiviņu, majorāna lapiņas, un, pa drusciņai pievienojot olīveļļu un nedaudz pienu, kurā tika mērcēta maize, sablenderēju.
  • Sablenderētajai masai pievienoju parmidžāno sieru, pēc nepieciešamības pievienoju pienu un eļļu līdz iegūstu vēlamo konsistenci, pievienoju sāli un piparus pēc garšas.

Es bieži vien piena vietā izmantoju izkāstu ūdeni, kurā vārīti valrieksti. Šī mērce labi garšo arī vegānajā izpildījumā, tikai tādā gadījumā neiekļaujot parmidžāno sieru, un parastā piena vietā izvēloties augu valsts izcelsmes pienu vai, kā jau minēju, valriekstu novārījumu.

Lieliski garšo ar dažādiem sacepumiem, ņokiem, pastu un vienkārši grillētiem dārzeņiem.

Lai labi garšo!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s