Mana Tasty soļanka

Kad ciemojos Latvijā, tad mani tuvākie par mani smejas… es visu nedēļu varu ēst griķus ar skābo krējumu vai vienkārši vārītus kartupeļus….ar skābo krējumu un zupas … Arī Itālijā zupas vāru bieži, atbilstoši sezonai, bet pa laikam mani puiši man prasa to “sarkano” zupu, un tad es vāru zupu, kavējoties atmiņās par Soļanku.

Es parasti izvāru Buljonu no 3 dažādu tipu gaļas gabaliem (cūkgaļa, liellops un vistas gaļa), un vāru to  kā šajā receptē, liellopu gaļu liekot kopā ar cūkgaļu un tad visu kā norādīts.

Nepieciešamās sastāvdaļas:

2 litri gaļas buljona, 300 gr. burkāni, 300 gr. sīpols, 200 gr. cukīni, 2-3 vidēja lieluma kartupeļi.; 3 ēd.k. ripiņās sagrieztas dažādu veidu olīvas, 3 ēd. k kaperi, 2 ēd. k. tomātu pastas koncentrāts, 400 gr. tomātu biezenis vai pomarola, 1 cīsiņš, sāls, pipari, svaigs pētersīlis, olīveļļa, 3 ķiploku daiviņas

Pagatavošanas process:

Gaļas buljonu parasti izvāru iepriekšējā dienā, tad pa nakti ielieku ledusskapī un no rīta var nosmelt liekos taukus. Buljonu izkāšu caur sietiņu.

Sagatavoju gaļu: Gaļu, kas bijusi buljonā, atdalu no kauliņiem un cīpsliņām,  sagriežu smalkās strēmelītēs. Arī cīsiņu sagriežu smalkās strēmelītēs.

Sagatavoju dārzeņus: Burkānus nomazgāju, notīru un sagriežu plānās strēmelītēs. Sīpolus nomizoju, sagriežu plānās pusripiņās ielieku bļodiņā un ar roku labi saspiežu, lai izdalās suliņa. Cukīni nomazgāju un sagriežu smalkās strēmelītēs. Kartupeļus nomizoju, nomazgāju un sagriežu strēmelītēs, ielieku atsevišķā bļodiņā.

Sāku vārīt zupu: Buljonu uzkarsēju un turu to atsevišķi. Ņemu lielu zupas katlu, ieleju nedaudz olīveļļu, pievienoju iepriekš sasmalcinātos sīpolus, burkānus un cukīni, uz lēnas uguns apcepu, līdz dārzeņi sāk palikt caurspīdīgi un smaržo. Pievienoju uzkarsēto buljonu, atstāju vārīties, kad uzmet burbuli, pievienoju kartupeli, uzlieku vāku un turpinu vārīt.

Pannā leju pāris ēdamkarotes olīveļļu, pievienoju veselas ķiploka daiviņas, kaperus, olīvas, nedaudz apcepu. Tad pievienoju sasmalcināto gaļu un visu apcepu. tad pievienoju tomātu pastas koncentrātu un tomātu biezeni, visu pavāru, līdz iztvaikojis skābums no tomātiem, pēc nepieciešamības pievienoju sāli un piparus.

Kad zupas katlā kartupeļi gatavi, pievienoju pannā pagatavoto gaļu un tomātu pastu, visu samaisu, pēc nepieciešamības pievienoju buljonu un uzvāru.

Pasniedzu ar cepeškrāsnī ceptām maizes šķēlītēm, kas vēl karstas ierīvētas ar ķiploku. Sasmalcināto pētersīli katrs pievieno pēc savas vēlēšanās.Kad leju šķīvjos, izķeksēju veselās ķiploku daiviņas.

 

Lai labi garšo

 

 

 

 

 

 

 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s