Tiramisu

Tiramisu – tulkojumā no itāļu valodas nozīmē “pacel mani augšup”, un tas noteikti saistīts ar to, ka pēc labas maltītes noslēgumā baudītā saldā ēdiena “Tiramisu”, pārņem sajūta ko sauc par nokļūšanu septītajās debesīs 🙂

Nepieciešamās sastāvdaļas: 4 -6 personām

3 olu dzeltenumi; 3 olu baltumi; 250 gr svaigais maskarpones siers; 80gr pūdercukura. iepakojums  cepumiņi Savoiardi vai Pavesini; 25 ml rums; 2 espresso tasītes bez cukura; rūgtais kakao.

Pagatavošanas process

Pagatavo krēmu – olu dzeltenumus labi saputoju ar 1/2 pūdercukura (līdz masa paliek gaiša un gaisīga), pievienoju maskarpones sieru, kam iepriekš notecināts liekais šķidrums. Citā bļodā saputoju olu baltumus, pievienojot atlikušo cukuru. Saputotos olu baltumus iemaisu maskarpone-olu dzeltenumu masā un visu ielieku ledusskapī.

Kārtoju Tiramisu:

Bļodiņā sajaucu rumu un kafiju. Sagatavoju lielu trauku ar lēzenu apakšu.

Ieklāju vienu kārtu krēmu,  Ņemu cepumiņus, iemērcu gareniski vienu pusīti un otru kafijā (tā nedaudz un ātri… citādi var sanākt ūdeņains, kā man tas gadījās vienreiz)… un sāku kārtot vienu pie otra vienu rindu. Tad virsū krēmu..Screenshot_20191012_164958 Pēdējā kārtā klāju krēmu un visu pārkaisu ar kakao.

 

 

Lai labi garšo!

 

 

 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s