Spaghetti Tastyitali gaumē

Šī recepte ir unikāls atklājums manā virtuvē, un tā apvieno sastāvdaļas (kartupeļi pie pastas un apelsīnu sula), kas man pat lika mazliet šaubīties līdz brīdim, kamēr gatavo rezutātu pagaršoju es un arī mans 8 gadīgais gurmāniņš, kuram vispār patīk tikai tīras un nesajauktas lietas 🙂 tomēr viņš man ir lielisks palīgs manos jaunajos atklājumos,  un varu uzticēties viņa garšas kārpiņām!  Recepti redzēju Itālijas tv pārraidē, kur Itālijā pazīstams šefpavārs uzstājās ar skaisto “priekšnesumu” par to, ko pagatavot tad, kad ir tukšs ledusskapis 🙂 es nedaudz variēju, bet rezultāts izdevās grandiozs, un manis veiktajā aptaujā Instagram storijā drosmīgie respondenti atbildēja, ka labprāt vēlētos to nogašot!

Nepieciešamās sastāvdaļas uz 200 gramiem spaghetti, kas parasti tiek uzskatīts kā 2 personu deva, bet mums pietiek uz 3:)

 

Saujiņa bazilika lapiņas, saujiņa pētersīļa lapiņas, 40gr. kapperi, 12 ķiršu tomātiņi, olīveļļa, rīvēts parmezānas siers,nedaudz valrieksti, 1 kartupelis, 1/2 apelsīna, saulespuķu eļļa cepšanai, sāls.

Pagatavošanas process:

  • lieku vārīties ūdeni pastai, pieberu sāli (tas Itālijā ir svarīgs punkts pie pastas 🙂
  • bazilika lapiņas, pētersīļa lapiņas noskaloju, nosusinu un lieku smalcinātājā. Pievienoju kapperus, 6 tomātus, dažus valriekstus, nedaudz olīveļļu,izspiežu pusīti apelsīna sulas, pievienoju  sāli un visu sablenderēju. Blenderi iedarbina vairākas reizes bet uz īsu mirklīti, lai tā masa paliek nedaudz graudaina, un pēc vajadzības pievieno eļļu. Mērces konsistencei jābūt līdzīgai kā pesto.
  • kartupeli notīru, nomazgāju, sariežu smalkos kubiciņos un uz pannas izcepu eļļā, nokāšu un nosusinu.
  • 12 ķiršu tomātiņus sagriežu uz pusītēm, uzberu sāli, piparus, uzleju olīveļļu un atstāju bļodiņā.
  • Vārošajā ūdenī  pievienoju spaghetti un vāru līdz tie gatavi (paratsi vāru 1 minūti mazāk kā norādīts uz iepakojuma, lai tie būtu forši “al dente”. Nokāšu un ieberu atpakaļ katliņā.
  • Pievienoju pastai pusi no iepriekš sablenderētā krēma, uzleju nedaudz olīveļļu, uzberu rīvētu parmezānu, samaisu.
  • Pievienoju kartupeļus un tomātus, visu samaisu.
  • Uz šķīvja lieku atlikušo sablenderēto masu (tāpat kā šajā receptē), lieku virsū pastu un pārberu nedaudz ar grauzdētiem valriekstiem.

Receptes rakstīšana aizņem daudz  vairāk laika kā pagatavošana! Ja man kā  “pavāram meditācijas pēc” tas izdevās  nepilnās 15 minūtēs, tad arī jums tas izdosies! Gatavojiet un sūtiet man atsauksmes komentāros vai manā Instagram kontā “Tastyitali”, Facebook vai vienkārši uz epastu!

 

Piebilde: lai process būtu ātrāks, ūdeni pastas vārīšanai liec vārīties uzreiz!

 

 

 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s