Brokoļi Tastyitali gaumē

Pēdējā laikā man ļoti iepatikusies gatavošanas metode “Alla Ligure”, kas nozīmē, ka produts tiek pagatavots, izmantojot tradicionālus Ligūrijas garšvielu salikumus, kad dažādās variācijās uz pannas tiek apcepti pīniju rieksti, olīvas, aromātiskie garšaugi, ķiploks utt., un tad tajā pannā liek konkrēto produktu un to turpina gatavot, tādējādi tas aromatizējas vēlamajā noskaņā.

Iepriekš brokoļus gatavoju ar pīniju riekstiem, un tie mums ļoti garšoja, bet vakar vakarā atskārtu ka mājās ir brokoļi bet nav pīniju rieksti, tādēļ izmantoju sasmalcinātus valriekstus un rezultāts bija brīnišķīgi gards! Bildes. E vienmēr sanāk tik labas kā gribētos, jo tad, kad es gatavoju, tās nav jau iepriekš paredzētas fotosesijas. Un jaa… Ne vienmēr paspēju nofotografēt ēdienu, ja tas ir šķīvī😋

Nepieciešamās sastāvdaļas:

500 gr. brokoļi, 5 sālīto anšovu filejiņas, 7-8 valriekstu pusītes, 2-3 ķiploku daiviņas, 1 ēd. k. olīveļļas, sāls.

Pagatavošanas process:

Katliņā lieku vārīties ūdeni, pieberu sāli. Brokoli nomazgāju un sagriežu sīkākos gabaliņos (sadalu tos pušķīšus).Kad ūdens ir uzvārījies, lieku iekšā brokoļus un vāru tos apmēram 4 minūtes.

Pa to laiku valriekstu daiviņas ar gaļas āmuriņa palīdzību sasmalcinu sīkāk un apgrauzdēju uz pannas, līdz tie paliek aromātiski un noņemu tos no pannas, ielieku nelielā trauciņā. Tad pannā uz nelielas liesmas vai maza karstuma režīmā leju olīveļļu, kad tā ir karsta tad pievienoju anšovu filejiņas un maisot ļauju tām izjukt krēmīgā masā. Noņemu pannu no uguns un iespiežu notīrītas ķiploka daiviņas un pievienoju iepriekš sagrauzdētos valriekstus. Tad atstāju pannu bez karsēšas, līdz brokolis būs nokāsts. Ķiploks nedrīkst piedegt, ja izskatās ka tas var piedegt, tad pieleju pannā kādas 5 ēd. k. ūdens, kurā vārās brokoļi.

Kad brokoļi ir izvārīti, nosmeļu atsevišķā trauciņā apmēram 1 kausiņu karstā ūdens, kurā tie tiek vārīti, Pārējos brokoļus nokāšu sietiņā, un tad tos lieku pannā, kur tika karsēts ķiploks ar anšoviņu un valriekstiem. Visu samaisu , ievienoju nedaudz nosmeltā brokoļu ūdens un pavāru vēl pāris minūtes, līdz garšas savelkas.

Lai labi garšo!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s