Marinēti trompetīšu cukīni

Visgardākie marinējumi protams ka ir tie, ko pagatavo mūsu latviešu vecmāmiņas, mammas vai labākie draugi un draudzenes!!!! Šī recepte nāk no manām itāļu draudzenēm, un tie kas nogaršojuši, kā es tos pagatavoju, ir bijuši sajūsmā! Es nemīlu un ja godīgi arī nemaz nemāku konservēt, vai drīzāk – negribu, toties labprāt tos sagatavoju kad plānotas kādas vakariņas, un tad varu cienāt savus draugus un ciemiņus ar ēdieniem, kurus ārpus itāļa virtuves grūti atrast!

Nepieciešamās sastāvdaļas:

Trompetīš cukīni, sāls, ķiploks, 1 litrs baltais galda vīns, 1 litrs baltā vīna etiķis, origano, olīveļļa, un protams sagatavotas tīras burciņas ar vāciņiem, uzglabāšanai.

Pagatavošanas process:

Cukīni sagriežu apmēram puscentimetru biezās slīpās ripiņās. Uzlieku vārīties lielā katlā vīnu ar vīna etiķi. Tiklīdz tie sāk vārīties, lieku iekšā cukīni un vāru 2 minūtes. Tad ar putojamo karoti izņemu un lieku pastas kāšamajā sietiņā, atstāju lai nožūst (es atstāju uz visu nakti vai uz visu dienu, atkarībā no tā, kad uzsāku gatavošanas procesu 🙂 ).

Kad cukīni atdzisuši un liekais šķidrums notecējis, kārtoju burciņās. Olīveļļa, pāris ķiploka ripiņas, cukīni, sāls, origano, un atkal cukīni, pāris ķiploka ripiņas, sāls, origano un olīveļļa!

Tāpat pagatavotus esmu ēdusi arī baklažānus, tikai tiem pirms vārīšanas noņem miziņas un sagriež strēmelītēs!

 

 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s