Pasta ar doradu un cukīni krēmu

Šī recepte tapa dienā, kad bija slinkums doties uz bodi, bet ledusskapī bij palikusi 1 dorada un 4 cukīni 🙂  bez īpaša stāsta, toties ar īpašu garšu!

Nepieciešamās sastāvdaļas 2 personām:

Buljona pagatavošanai: notīrītās doradas galva, aste, asaka, āda, 1/3 glāze baltvīna, 1 šalotes sīpoliņš, majorāna zariņš, daži stiebriņi pētersīlis, 1 bazilika zariņš, sāls, pipari, ūdens.

Pastas pagatavošanai: doradas fileja, šalotes sīpoliņš, 4 nelieli cukīni, majorāna lapiņa, 200 gr pasta,  olīveļļa, sāls, pipari, pāris ēdamkarotes “sofritto”. (Sofritto ir smalki sakapāts burkāns, selerijas kāts un sīpols, ko turu saldētāvā. Tas tiek izmantots ļoti daudzu ēdienu aromatizēšanai).

Pagatavošanas process:

  1. Zivi izfilēju. Asakas, galvu, zivs ādu lieku nelielā katliņā, pievienoju vīnu, garšvielas, ūdeni un lieku vārīties 30 min. Pa laikam nosmeļu putiņas. Kad gatavs, to nokāšu.
  2. Doradas filejiņas sagriežu apmēram 2 cm smalkās šķēlītēs, pārleju ar eļļu, uzberu sāli un piparus, atstāju uz šķīvīša.
  3. Lieku vārīties ūdeni pastai.
  4. Uz cita riņķa lieku karsēties pannu (uz viszemākās liesmas), uzleju apmēram ēd.k olīveļļu, kad tā uzkarsusi, pievienoju “sofritto”, notīrītu un sasmalcinātu šalotes sīpoliņu un majorāna zariņu.
  5. Kad visas garšvielas sāk smaržot, pievienoju nomazgātus un ripiņā sagrieztus cukini. Pieleju pa nelielam kausiņam iepriekš pagatavotā zivju buljona.
  6. Kad cukīni gatavi, noņemu no uguns, izņemu majorāna zariņu un sablenderēju.
  7. Pa to laiku pastas ūdens jau vārās. Pieberu sāli, un beru iekšā pastu. Pastai uz paciņas ir rakstīts vārīšanas laiks “tempo di cottura”. Šai pastai, ko gatavoju, tas bija 12 minūtes. Tātad… es ūdenī to vāru uz ½ mazāk – 6 minūtes.
  8. Ņemu dziļu pannu, ieleju kausiņu zivs buljonu un ar putojamo sietiņu ņemu pastu laukā no karstā ūdens, pārlieku to pannā. Turpinu vārīt, pa laikam pielejot nedaudz zivju buljonu, bet ja tas ir par maz, tad var pieliet arī ūdeni, kurā tika vārīta pasta. Lai pasta būtu “al dente”, es parasti kopā vāru par 2 minūtēm mazāk kā norādīts uz iepakojuma. Kad pasta ir gandrīz gatava, pievienoju pāris ēdamkarotes iepriekš pagatavotā cukīni biezeņa.
  9. Uzkarsēju pannu, salieku iepriekš sagrieztās doradas filejiņas un uz lielas liesmas apcepu no abām pusēm. Tās ātri mainīs krāsu, paliekot “baltas”, tad uzreiz ir jāņem ārā no pannas.
  10. Kārto uz šķīvjiem. Uzliek uz šķīvja biezenīti, tad pastu un pa virsu zivs gabaliņus.

Teikšu godīgi, ka pastu visvienkāršāk ir pagatavot 2-4 personām, tādu daudzumu, cik var “aromatizēt”vienā pannā.

Otra svarīga lieta, ko es ieteiktu ņemt vērā, gatavojot pastu…. Galdam ir jābūt uzklātam pirms pastas gatavošanas, jo tiklīdz pasta ir gatava, tā pāris minūšu laikā tā ir jāsāk baudīt!!!

 

 

 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s