Mocarellas uzkoda – Caprese

IMG_20190615_124737_454Daudzi man saka, ka Itālijā jau viss ir garšīgs un garšo savādāk! Tā ir! un vietējie arī ļoti labi pārzin, kā vislabāk izcelt konkrēta produkta garšu!
Šie ir tradicionālie Kampānijas reğiona salāti “Caprese”, kuru sastāvā ir tomāti, mocarellas siers, origano, olīveļļa, sāls, pipari un baziliks.

Nepieciešamās sastāvdaļas 2 personām:

2 tomāti, 2 mocarellas siera bumbas, sāls, pipari, baziliks, origano, olīveļļa.

Kā rakstīts vecās Itāļu recepšu grāmatās, pagatavošanas process ir šāds: Tomātus nomazgā, nosusina, sagriež apmēram 0,5 cm biezās ripiņās, izņem sēkliņas un kārto uz šķīvja. Atsevišķi pagatavo eļļu ar sāli, pipariem un origano. Mocarellas sieru sagriež apmēram tikpat biezās ripās kā tomātus un kārto katru ripiņu uz tomāta ripas. Visu pārlej ar iepriekš sagatavoto eļļas un origano maisījumu, dekorē ar svaiga bazilika lapām.

Man pašai garšo mazliet savādāks variants, es daru tā: Sagriežu tomātus ripās, atstāju turpat uz griežamā dēlīša, pārberu ar sāli un atstāju kādas 10 minūtes, lai iztek liekais šķidrums no tomātiem. Ņemu otru dēlīti un sagriežu mocarellas sieru ripās. Pēctam sagrieztās tomātu ripiņas pārlieku uz šķīvja, kārtoju tām virsū mocarellas siera šķēlītes, visu bagātīgi pārkaistu ar origano, pārleju ar eļļu un mazliet pārkaisu ar sāli un pipariem. Mūsu mājās šie salāti labāk garšo bez bazilika lapām!

Lai jums labi garšo!

2 atbildes uz “Mocarellas uzkoda – Caprese”

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s