Pētersīļu mērcīte

Lai pagatavot supergardus ēdienus, ir nepieciešams pavisam maz, tāteikt maģisks pieskāriens, kāda garša, kas izceļ konkrēta ēdiena garšu! Un viens no šādiem maģiskajiem palīgiem virtuvē ir šī vienkāršā pētersīļu mērcīte. Itālijā vispār pētersīli izmanto ļoti daudzās receptēs (Atceros, ka Latvijā dzīvojot, man tā bija ar dillēm un pat tagad it tādi ēdieni, kuru garša nav iedomājama bez tām! Kā piemēram, kad iedomājos par jaunajiem kartupeļiem….tad man prātā nāk pirmkārt dilles, tad mazsālīts gurķītis un pēctam gaileņu mērce, un saldajā – mellenes!!!)

Nepieciešamās sastāvdaļas:

30g pētersīlis, 2 ķiploku daiviņas, 6 ēd. k. olīveļļa.

Pagatavošanas process ir pavisam vienkāršs. Lieku katlā vārīties ūdeni. Sagatavoju bļodiņu ar ledus aukstu ūdeni (pievienou vēl kādu ledus gabaliņu).

Vārošā ūdenī lieku pētersīļus un notīrītas ķiploka daiviņas, vāru 2 minūtes, tad izņemu no karstā ūdens abas sastāvdaļas un lieku uzreiz ledus aukstajā ūdenī. Paturu dažas minūtes, lai atdziest. Tad ņemu laukā, nospiežu lieko šķidrumu, lieku bļodiņā, pievienoju eļļu un sablenderēju. Pēctam izveido sev vēlamo konsistenci, attiecīgi pievienojot olīveļļu.

Ļoti labi garšo kopā ar zivju ēdieniem, bildē redzamas ir ātri pagatavotas mencu kotletītes, ko pagatavojušādi: smalki sagriezu mencas filejiņas, samaisīju ar olu, izmērcētu baltmaizi un rīvmaizi, pievienoju sāli piparus un cepu uz pannas eļļā!

 

Lai arī jums noderīga šī ideja!

 

3 domas par “Pētersīļu mērcīte

    1. Liels prieks dzidēt! vēl neesmu izmēğinājusi, kā rukola garšo blanšēta, bet ir tāda mērcīte, kur ñem rukolu un pētersīli 3:1. sasmalcina un sablenderē ar olīveļļu un citronu sulu. Labi garšo piemēram pie sautētas zivs vai vārītas gaļas!

      Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s