Polentas kukulītis

Pirms dažiem gadiem, kad vēl dzīvoju Milānā, un Andrea vēl nebija sācis skolas gaitas, mēs ļoti daudz ceļojām tepat, pa Itāliju un man bija iespēja uzzināt  dažādas interesantas ēdienu pagatavošanas metodes. Kādā no ceļojumiem pa Veneto reģionu, atklāju, ka polenta var tikt pagatavota arī līdzīgi kā kukulītis, ko vēlāk apgrauzdē vai vāra eļļā, tādā veidā kombinējot ar dažādiem gaļas, zivs vai dārzeņu ēdieniem! Bildē redzamais Polentas kukulītis ir pagatavots no 100 gramiem polentas, un tā pagatavošana ir pavisam vienkārša:

Nepieciešamās sastāvdaļas:

100g polenta, 350-400ml ūdens, šķipsniņa sāls.

Pagatavošana:

Ūdeni uzvāra, pieber šķipsniņu sāls un sijā iekšā polentu, nepārtraukti maisot tā, lai nesaiet kunkulīšos. Vāra apmēram 15 minūtes, nepārtraukti maisot, līdz izveidojas biezas konsistences masa (putra)IMG-20190521-WA0032

Atstāju lai atdziest līdz remdenai temperatūrai, tad izklāju visu uz pārtikas plēves un izveidoju kukulīti. (Agrāk itāļu saimnieces to ietina kokvilnas audumā, līdzīgi kā sainītī, tādā veidā izveidojot karašas veida formas kukulīti. Tieši tāpat var izveidot arī, izmantojot cepampapīru). Lieku ledusskapī!

 

Ceru, ka arī jums noderēs šī ideja! Iesaku izmēģināt ar Mencu Livorniešu gaumē vai Peperoni alla maremmana.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s