Cūku pupu mercīte

Cūku pupas man atsauc atmiņā siltos vasaras vakarus, kad ārā uz ugunskura lielā katlā vārījām cūku pupas ar visām pākstīm, un tad tās ēdām, katrs pats lobot ārā no pākstīm, iemērcot sālī un izspiežot no miziņas, pa virsu uzdzerot aukstu rūgušpienu, pēctam pūšot un stenot ar smaguma sajūtu un pilnajiem vēderiem!!! Un tā garša ir tik vilinoša, ka ik pa laikam atkārtoju šo procesu uz mirkli cerot, ka pēc ēšanas neatgriezīsies tā smaguma sajūta, ko rada pākšaugu lietošana kopā ar piena produktiem 🙂

Itālijā cūku pupu sezona sākas jau aprīlī, un tās tiek ēstas gan svaigā veidā, gan sautētas kopā ar citiem pavasara sezonas produktiem, tāpat ēd arī vārītas ar sāli (viņi te vāra izlobītas no pākstīm, un tāpat ēd, iemērcot sālī, tikai nelieto kopā ar piena produktiem). Šeit dzīvojot atklāju, ka to garša ļoti labi sader kopā ar jūras veltēm, īpaši ar garnelēm vai astoņkāji, lietojot to kā mērcīti, uz kuras kārto pagatavotās jūras veltes, kā šajā bildītē, fave_20190421_142244kur astoņkājis ir izvārīts un apcepts uz grilla, pasniegts uz cūku pupu mērcītes ko pagatavot var pavisam vienkārši.

Nepieciešamās sastāvdaļas:

300 gr. nolobītas cūku pupas, citronu sula no 1/2 citrona, 4 ēd.k. olīveļļas, sāls, pipari.

Pagatavošanas process:

Cūku pupas liek vārošā ūdenī un vāra 5 minūtes, tad tās nokāš, bet atstāj atsevišķā trauciņā apmēram 1/2 glāzi ūdeni, kurā vārījušās pupas.

Kad pupas nedaudz atdzisušas, tās notīra no miziņām, saliek visu trauciņā, kurā var sablenderēt, pievieno citronu sulu, eļļu, sāli, piparus un visu sablenderē, nepieciešamības gadījumā pievienojot nedaudz ūdeni, kurā vārījušās cūku pupas.

Lai jauks eksperiments!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s