Artišoku sāļais pīrāgs

Šogad vairākos pasākumos man bija iespēja nogaršot šo gardo sāļo pīrāgu ar artišokiem! Vienā pasākumā tas bija pagatavots ar mājās gatavotu Ligūrijas mīklu, bet citā es nogaršoju pagatavotu ar veikalā nopirkto kārtaino mīklu (pasta sfoglia), kas arī bija ļoti garda! Šoreiz jums izstāstīšu vienkāršāko recepti (ar veikalā pirkto kārtaino mīklu – itāliski: pasta sfoglia), kuru es cepu vienkāršā, taisnstūra formas cepešpannā (20-28cm).

Nepieciešamās sastādaļas:

Kārtainās mīklas iepakojums (230g); 6 artišoki, 1 sīpols; 125g rikotas siers; 3 olas; 30g sarīvēta parmezāna siera; 1/2 glāze karsta piena vai ūdens, pipari, ķiploka daiviņa, olīveļļa un ola mīklas pārsmērēšanai

Pagatavošaanas process:

  • artišokus notīru, kā tas parādīts šajā ierakstā, un sīki sasmalcinu;
  • sīpolu notīru un sasmalcinu;
  • Uz pannas leju olīveļļu, kad tā sakarsusi, pievienoju ķiploka daiviņu ar visu mizu, to nedaudz iespiežot. Tad pievienoju sasmalcināto sīpolu, pacepu uz mazas uguns, līdz sīpols sāk smaržot un paliek caurspīdīgs, tad lieku klāt samalcinātos artišokus. Turpinu pāris minūtes karsēt uz mazas uguns, tad pievienoju pusglāzi karstu ūdeni un visu sautēju 10 minūtes uz mazas uguns, tad vāku noņem un visu pasautēju, kamēr izzūd liekais šķidrums. Lieku atdzesēties.
  • cepeškrāsni uzkarsēju uz 180 grādiem;
  • atdzisušus artišokus lieku lielā bļodā, pievienoju olas, rīvēto parmidžāno sieru, rikotas sieru, un visu samaisu. Pievienoju sāli un piparus.
  • Kārtaino mīklu nedaudz izrullēju vēl plānāku kā tā ir iepakojumā, ieklāju pannā, kas izklāta ar cepampapīru, maliņas atstājot uz augšu;
  • Mīklas apakšu sadurstu ar dakšiņu;
  • Virsū klāju pagatavoto pildījumu, tad pārloku tam pāri uz viducīti maliņas. Pārsmērēju tās ar sakultu olu un lieku cepties uzkarsētajā cepeškrāsnī uz 180 grādiem, epu 40 minūtes.
  • Ļauju atdzist!

Ja cepu vakarā, tad to ēdam nākamās dienas pusdienās vai vakariņās, bet ja ir laiks izcept no rīta, tad tā ir gatava jau pusdienām vai vakariņām!

Lai labi garšo!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s