Griķu miltu pasta -Pizzoccheri

Pizzoccheri ir griķu miltu pasta, ko pagatavo ar virziņkāpostu vai biešu lapiņām un sieru. Tā ir   Lombardijas reģiona Valtellīnas novada simbols, bet tik  tos iecienīta arī citos (jo īpaši vēsāka klimata) reģionos Itālijā. Pastu var nopirkt veikalos, un tā izskatās  kā tumšas, pelēcīgi brūnas strēmelītes, kuru satāvā ir griķu miltu maisījums.

Nepieciešamās sastāvdaļas (4-6 personām):

400g griķu milti, 100g kviešu milti, 300g ūdens (istabas temperatūrā), 200g sviests, 250g Valtellina Casera Dop siers (Latvijā es izmantoju Trikātas sieru), 150g rīvēts parmidžāno, 200g virziņkāposts (vai biešu lapiņas) , 250 g kartupeļi, 15 salvijas lapas, pāris ķiploku daiviņas ar visu mizu, sāls, pipari.

Pagatavoju pastu: 

Sajaucu griķu un kviešu miltus, lēnām pievienoju udeni, kam pievienota šķipsniņa sāls. Mīklu mīcīju apmēram 5 minūtes un tad izveidoju mīklas bumbu, ko ietinu pārtikas plēvē un lieku ledusskapī “atpūsties”apmēram pusstundu!

Tad uz darba virsmas uzbēru nedaudz miltus, un iepriekš pagatavoto mīku izrullēju apmēram 2 mm biezās plāksnītēs, sagriezu apmēram 1 cm platās un 5 cm garās strēmelītēs.

Gatavoju Pizzoccheri alla valtellinese:

Liku vārīties ūdeni, kam pievienota šķipsniņa sāls. Kad ūdens sāka vārīties, pievienoju smalki sagrieztu virziņkāpostu (vai biešu lapiņas) un kubiciņos sagrieztus, nomizotus kartupeļus. Visu vārīju apmēram 5 minūtes, tad pievienoju iepriekš sagatavoto pastu un turpināju vārīt vēl 10 minūtes.

Ar putu karoti izņēmu no šķidruma pastu ar dārzeņiem un liku iepriekš uzsildītā pannā. Pievienoju visam smalki sagrieztu sieru un lēni visu samaisīju, tādā veidā iecilājot sieru. (Konsistencei ir jābūt tādai vijīgai, ja liekas ka ir pa sausu, tad nedaudz pievieno ūdeni, kurā tika vārīta pasta.)

Atsevišķā pannā izkausēju sviestu, pievienoju ķiploka daiviņas ar visu mizu (nedaudz iespiežot, lai tās ieplīst) un sasmalcinātas salvijas lapas. Visu karsēju uz mazas uguns, līdz sāku just salvijas lapu un ķiploku aromātu. Izņēmu no izkausētā sviesta ķiploku daiviņas, un sviestu ar salviju pārlēju pastai (picokeriem – pizzoccheriem). Visu samaisīju un pārkaisīju ar svaigi maltiem pipariņiem!

Lai labi garšo!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s