Alassio Bučas

Alassio buču recepte ir vairāk kā 100 gadus veca, tā tika radīta 1913. gadā ar domu, lai tūristiem būtu kāds Alassio prezentējošs saldumiņš/suvenīrs (bez zivtiņām, kas bučojas un Bruņurupucim līdzīgās salas figūriņām), ko aizvest saviem tuviniekiem, atgriežoties mājās no ceļojuma, un vēlāko gadu laikā tie kļūst par saldajiem Alassio vēstniekiem pasaulē. To pagatavošana notiek pēc senās receptes, kura sastāv no vienkārši pieejamiem vietējiem produktiem: lazdu rieksti, kakao, saldais krējums, medus, olu baltumi un tumšā šokolāde. Pateicoties tieši šai receptei, tās izgudrotājs Pasquale Balzola esot kļuvis par Itālijas karaļa (1932-1938)  Vittorio Emanuele III šefpavāru saldo ēdienu pagatavošanā, un tie esot gatavoti arī Quirinale pilī Romā. Buču pagatavošana manuprāt ir vienkāršs bet laikietilpīgs process, nav nekādas ātrās bučas 🙂

Nepieciešamās sastāvdaļas (apmēra 50 bučām):

700g nolobīti lazdu rieksti, 3 olu baltumi, 100 g rūgtā kakao, 100g medus, 600g cukurs, 150ml saldais krējums, 200g rūgtā šokolāde.

Pagatavošana:

Mikserī smalki sasmalcina lazdu riekstus ar cukuru. Sasmalcināto masu liek bļodā, pievieno olu baltumus, izsijātu kakao un medu. Visu samaisa viendabīgā masā un atstāj “atpūsties” 2 stundas.

Konditorejas maisiņā liek pagatavoto masu un veido apaļus cepumiņus

baci_di_alasio_pagatavosana

un atstāj tos apkalst uz 12 stundām, tad cep uz 220 grādiem uzkarsētā cepeškrāsnī 10 minūtes, pēctam atdzesē.

Pagatavo krēmu pildījumam – saldo krējumu uzsilda, pievieno šokolādi un maisa, līdz šokolāde izkususi. Pēctam turpina putot, līdz masa ir atdzisusi.

Veido bučas – ņem divus ieiriekš izceptos cepmiņus un savieno tos ar apakšējām maliņām kopā, pa vidu liekot pagatavoto šokolādes krēmu.

Lai  gardas bučas!

 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s