Spaghetti aglio oglio pepperoncino

Sofija Lorēna reiz sacīja, ka viss, ko jūs viņā redzat, ir pateicoties pastai!

Aglio olio pepperoncino (aļjo, oljo, pepperončino)..Šī recepte ir ierindojama Itāļu pastas topā, tā ir ļoti garšīga, veselīga un ātri pagatavojama, un tajā parasti tiek izmantota gara spaghetti tipa pasta! Jāsaka, ka pirmajos gados, kad dzīvoju Itālijā, īsti nesapratu kā var garšot pasta (makaroni), kas nepeld siera vai tomātu mērcē 🙂 Bet labā kompānijā daudzko jaunu var iemācīties par ēdienu – arī ēst un novērtēt pareizi pagatavota produkta garšu! Andrea ļoti garšo šādi pagatavoti spaghetti, viņš jau ir mans mazais gurmāniņš! Lai arī sastāvdaļas ir pavisam maz, es tikai nesen iemācījos šo pastu pagatavot ļoti garšīgi!!!! Ar lielāko prieku padalīšo ar jums savos trikos!!!  Atceros, ka Latvijā pēc ballītēm mizojām un cepām kartupeļus, bet Itālijā, tik ilgi netērē laiku ēdiena gatavošanā (ja ieradušies negaidīti ciemiņi)!!! galdā pasniedz piemēram šādu ēdienu, kas ir viena no iecienītākajām receptēm tādos notikumos!

Nepieciešamās astāvdaļas (4 personām):

400 gr spaghetti, 4 ķiploka daiviņa; kaltēts asais sarkanais čilli pipars; 1 ēdamkarote sasmalcināta pētersīļa, 3-4 ēd.k. olīveļļas, sāls.

  • Katlā lieku vārīties ūdeni, pievienoju sāli, kad ūdens sāk vārīties, lieku iekšā vārīties pastu. Uzņemu laiku un vāru par 4 minūtēm mazāk, kā norādīts uz iepakojuma!!!
  • Sarkanajam kaltētajam čilli pipariņam izņemu sēkliņas, sasmalcinu.
  • Pannā leju eļļu, uz mazas uguns uzkarsēju to, pievienoju sasmalcināto čilli piparu, un ar ķiploku spiedi iespiežu notīrītas ķiploka daiviņas.
  • Pannu noņemu no uguns un visu samaisu.
  • Kad pastas vārīšanās laiks pagājis (mīnus 4 minūtes no paredzētā vārīšanas laika), jeb, kad pasta ir palikusi mīkstāka, bet nav vēl gatava- noņemu pastas katlu no uguns, tur uzlieku pannu, kurā karsējas ķiploks un asais čilli;
  • Ar divām dakšām vai spagetti ņemamajām standziņām pārlieku vēl negatavo pastu pannā ar ķiploku un čilli, sāku karsēt, pielejot pa 2-3 ēdamkarotēm ūdeni, kurā tika vārīta pasta. Tā turpinu vārīt, visu laiku maisot vai “lecinot” pastu (tas nozīmē veikt kustības, kas liek pastai kustēties pannā). Tā turpinot, redzēsiet, ka sāk veidoties tāda kā krēmīga mērcīte! Kad pastas konsistence ir “al dente”, un tas ir apmēram pēc 3 minūtēm, ņemu pannu nost no uguns, pārkaisu ar sasmalcinātu pētersīli un samaisu!
  • Uzliek vāku apmēram uz  minūti 🙂

Gatavs pasniegšanai!

Lai labi garšo labā kompānijā!!!!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s