Risotto ar kaltētām baravikām

Kaltētas baravikas iegādājos līdzīgi kā piparus vai sāli, jo izmantoju tās kā garšvielu zupās (iemetu  pāris šķēlītes un izņemu ārā, kad zupa gatava), vai arī pagatavojot mūsu tik iemīļoto “Nonnas sāļo strūdeli“, bet tā kā paciņu nevar uzglabāt ilgi atvērtu, tad pa laikam pagatavoju risotto! Andrea sēnes negaršo, bet viņš tās izlasa laukā, jo ir ļoti garšīgi tā 🙂

Nepieciešamās sastāvdaļas: 

320g Carnaroli rīsi; 50g kaltētas baravikas; 50g parmezāna siers; 10g sviests ; 1 sīpols; 1 ēd.k. sakapāts pētersīlis; 3-5 ēdamkarotes olīveļļa; melnie pipari; sāls; 1,5-2 l dārzeņu vai gaļas buljons.

Pagatavošana: 

Risotto pagatavošanai vislabāk izmantot pannu ar augstām malām, tādā es parasti gatavoju šādu daudzumu, kas paredzēts 3-4 personām, un tad pēc risotto porcijas visi ir pilniem vēderiem!

  • Kaltētās baravikas liek bļodiņā un aplej ar verdošu ūdeni, ļauj tām izmirkt apmēram 20 minūtes. Tad nokāš, bet šķidrumiņu neizlej ārā, atstāj, risotto apslacīšanai, bet izmērcētās baravikas sagriež nedaudz mazākos gabaliņos.
  • Sīpolu nomizo un smalki sakapā;
  • Pannā ieleju 3 ēdamkarotes eļļu, pievienoju sakapāto sīpolu, karsē uz mazas uguns, līdz tas sāk palikt caurspīdīgs (nepiededzinot, tam nav jāpaliek brūnam!!!!) pielej pāris ēdamkarotes buljonu un tā pasautē 10 minūtes uz mazas uguns, noņem no pannas un ieliek bļodiņā.
  • Uzkarsē iepriekš sagatavoto dārzeņu vai gaļas buljonu;
  • Parmezāna sieru sarīvē uz smalkās rīves;
  • Svaigais pētersīlis ir sakapāts!!!
  • Sāk gatavot rīsus!!! risotto!!! un te svarīgi, ka viss ir sagatavots, lai varētu koncentrēties šim tik ļoti uzmanību pieprasošajam ēdienam 🙂
  •  Uz pannas uzkarsē eļļu, ber virsū rīsus un nedaudz tos apcep – 1 minūti, maisot nepārtraukti. Var just kā mainās to smarža!!!
  • Tad uzslacina apmēram 1/2 glāzīti ūdeni, kas tika nokāsts no baravikām un ļauj tam izgarot.
  • Pievieno iepriekš pagatavoto sīpolu un baravikas, uzlej uzleju 1/2 kausiņu karstā buljona, un vāru uz vidēji lielas uguns. Tā turpinu vārīt bez vāka, pa laikam samaisot, kad uzlietais buljons uzsūcas rīsos, turpinu pievienot pa 1/2 kausiņam karstā buljona. Tā turpinu, līdz tiek pievienots ap 1,5 litru buljona. Pievienoju sāli un piparus pēc garšas. Rīsi ir gatavi, kad masa ir mazliet tumīga, bet pats rīsu graudiņš ir ciets pašā viducītī (kā maza diega strēmelīte). Noņemu tos no uguns, pievienoju parmezāna sieru, sviestu un nedaudz olīveļļu, visu samaisu, līdz sviests ir izkusis, un pašās beigās iemaisu arī sakapāto pētersīli.Uzliek vāku uz pāris minūtēm!

 

Lai labi garšo!!!

 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s