Īsa pamācība artišoku tīrīšanā

Iepazīstieties, bildē redzamā dāmiņa ir mana visjaunākā Itālijas ēdienu fane, Gabriela! Viņa ir piedalījusies lielākajā daļā manu recepšu gatavošanā un degustēšanā te, Ligūrijā! Bet bildītē redzamie artišoki ir No viņas iemīļotās bodītes Unce, kas atrodas Rīgā! Šoreiz vēlējos jums pastāstīt, kā tīrīt artišokus! 20190213_114606Gabrielai rokās ir artišoki ar apaļām lapiņām, bet Itālijas daļā, kurā dzīvoju es, tiek audzēti šie “adatainie” Albengas artišoki. Tīrīšanas princips ir viens un tas pats. Artišoku tīrīšana ir ļoti atbildīgs process, tādēļ tam jāsagatavojas ATBILSTOŠI!

Jums būs nepieciešama paliela bļoda ar ūdeni, kurā izspiesta sula no pāris citroniem (kā to redzat attēlā), artišoki, neliela izmēra ass nazītis ar spicu galu. Artišoki to tīrīšanas procesā oksidējas un paliek tumši, tādēļ labāk uzvilkt cimdiņus, veicot šo procesu. Taču, ja tie nav pa rokai, tad turat blakus uz pusēm pārgrieztu citronu, ar kuru pa laikam pasmērējiet rokas!

 

Ņemu skaisto ēdamo “dadzi”, un noplēšu ārējās lapiņas… varam skaitīt: mīl, nemīl… apmēram 19-21 reizi.. pa katrai lapiņai …. ar roku var just, kur bedzas “dadža” zieda kauss, tur arī nogriež lapiņas (kā to var redzēt bildītēs).

 

Arī kātiņa daļa ir ēdama (tā daļa, kura ir gaišāka, kā to centos nobildēt), tādēļ arī kātiņu nomizoju virzienā no apakšas uz augšu, ja gribu saglabāt artišoku pusītes ar kātiņiem kopā.

 

Tagad atlicis iztīrīt Artišoku viducīšus! Arišoku pārgriež uz pusēm un ar nazīti uzmanīgi izņem mīksto, bārdiņai līdzīgo viducīti. Pirmajos mēģinājumos iesaku vēl kārtīgi noskalot zem tekoša ūdens, lai būtu droši, ka nav palicis neviens matiņš artišoka “vēderā”20190213_115504

šādi izskatās – no kreisās puses notīrītais artišoks, bet otrs (no labās) ir vēl ar ” bārdiņu.

Lai jauks eksperiments un uz drīzu tikšanos,

Līga

 

 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s