Artišoku sautējums ar kartupeļiem

Artišoki mani nebeidz pārsteigt! Katrā manis izmēģinātajā receptē tā garša izceļas tik majestātiskā veidā, ka tiešām, tiešām, tas piedod ēdienam karalisku noskaņu! Šodienas atklātā recepte lielākajai daļai itāļu ziemas periodā ir ikdienišķš ēdiens, un es esmu pārlecināta, ka tad, ja jums jāgatavo mielasts, uz kuru ieaicināti arī veģetārieši vai vegāni… ar šādu ēdienu jūs spēsiet izpatikt visām gaumēm!Protams, artišokus jāizvēlas labas kvalitātes, un Latvijā es zinu, ka tādus, tāpat kā daudzas citas šim ēdienam nepieciešamās sastāvdaļas, var iegādāties Unces veikaliņā, Rīgā!

Nepieciešamās sastāvdaļas 2 personām:

4 artišoki ar visiem kātiņiem; 4 vidēja lieluma kartupeļi; 1l dārzeņu buljona; 1 ķiploka daiviņa, 1 ēd.k. sakapāta pētersīļa, 1 ēd. k. sakapātas rozmarīna skujiņas, 1 svaiga salvijas lapa, smalki sakapāta; 1 šalotes sīpols (var arī neliela izmēra parasto sīpolu); 5-6 tadžas olīvas; 3 ēd.k. olīveļļas.

Artišokus notīra tā kā aprakstīts šajā rakstā. Kartupeļus nomizo un sagriež apmēram 5mm biezās pus ripiņās. Buljonu uzkarsē. Viendabīgi sakapā salviju, rosmarīnu, pētersīli un turpat klāt arī notīrītu ķiploka daiviņu un sīpolu (ja nepatīk kapāt ar nazi, tad to visu var sasmalcināt garšvielu smalcinātājā).

Dziļā pannā uzkarsē eļļu, pievieno sasmalcinātās garšvielas un uz nelielas uguns pakarsē – neļaujot piedegt. Tiklīdz sāk sajust karsētā ķiploka un pārēo garšvielu aromātu, tā pievieno kausiņu karstā buljona, un pievieno iepriekš notīrītos artišokus (izņemot tos no citronūdens, kurā tie jāuzglabā tamdēļ, lai nepaliktu tumši), kartupeļus, olīvas. Pielej karsto buljoniņu tā, lai nedaudz pārsedz visu, uzliek vāku un visu sautē apmēram 5 minūtes, tad pievieno sāli un piparus pēc garšas, un nedaudz buljonu – tā lai visu laiku ir tāda sautējuma konsistence un sautē vēl apmēram 5 minūtes, līdz kartupeļi gatavi.

Gaidīšu jūsu atsauksmes!

Līga

 

 

 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s