Auna zirņu Farinata

Katrs Itālijas reģions tiek raksturots ar kādu savu ēdienu, un Farinata (tāpat kā Panisa) ir viens no tiem, kas raksturo Ligūriju. Tas ir auna zirņu plācenis, kura pamatsastāvdaļas ir auna zirņu milti (jo svaigāka maluma tie būs, jo labāk!), ūdens, sāls un olīveļļa.
Dzīvojot Ligūrijā, varu teikt, ka šeit garšu kārpiņas palutināt izdosies gan visēdājiem, gan veģetāriešiem un vegāniem,  protams, ēšanas vietiņas ir jāpārzin, jāuzticas vietējiem vairāk kā tūrisma ceļvežiem 🙂
Šo recepti piedāvā viena no populārākajām Albengas ostērijām, kas tieši slavena ar savu Farinatu, un to cep tieši tik lielās pannās, kā šajā bildē, kuru es atradu interneta dzīlēs.  Esmu Farinatu nogaršoju pie viņiem, un protams, ka ar malciņu kurinātā krāsnī,  tā garšo īpaši, taču arī elektriskajā cepeškrāsnī pagatavota, uz mirklīti ļaus jums nokļūt Ligūrijas garšu un smaržu pasaulē!

Nepieciešamās sastāvdaļas: 

250 g auna zirņu jeb turku zirņu milti; 1 l ūdens; sāls; 90 g eļļa; rozmarīns (var gatavot arī ar sīpoliem vai sīpollociņiem).

Miltus sajaucu ar ūdeni un sāli, kārtīgi samaisu, lai izveidojas viendabīga masa (tās konsistence sanāk kā plāno pankūku mīkla). Atstāju 10 minūtes un tad nosmeļu putiņas. Tad uzlieku vāku un atstāju uz vismaz 6 stundām istabas temperatūrā. Es parasti vakarā iejaucu, lai nākamajā dienā ceptu.
Kad mīkla nostāvējusies, uzkarsēju cepeškrāsni uz 250 grādiem. Cepamajā veidnē leju eļļu, tā bagātīgi, lai visa plāts ir noklāta ar eļļu. Mīklu kārtīgi samaisu un leju cepamajā veidnē ar kausiņu tā, lai tā izklājas pa visu plāti, tikai nedaudz biezāka par plānās pankūkas kārtu, pārkaisu ar rozmarīna “skujiņām” un sāli,  un lieku cepties 20-25 minūtes, līdz tās virsma ir labi izcepusies, veidojot kraukšķīgu un zeltainas nokrāsas garoziņu.  Izņemu no cepeškrāsns, nedaudz padzesēju un  griežu  gabaliņos! 

Nelielās porcijās to var pasniegt kā antipasto, bet tikpat labi tas var būt arī pamat ēdiens, ko var papildināt ar lielu svaigo salātu porciju.

 

Lai labi garšo!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s