Paprika maremmas gaumē

Peperoni alla maremmana ir paprika, kuras izcelsme nāk no Toskānas. Savukārt, Maremma ir  ap 5 000 km² liels apgabals, ar skatu uz Tirēnu jūru,  starp Toskānu un Lazio. Šo recepti manīju gatavojam kādā no televīzijas raidījumiem Itālijā, un nolēmu pamēģināt! Domas par ēdiena sastāvdaļām un Itāļu ēdienos izmantojamām garšvielām mani aizveda atmiņās pie pirmās sarunas par ēdieniem Itālijā, kad pirmo reizi biju ceļojumā uz uz šo valsti ar draudzenēm. Atceros, ka autobusā, ar kuru devāmies apskatīt vietejās pilsētiņas pie Gardas ezera, ar mums uzsāka sarunu kāds vīrietis, un, cik nu mēs toreiz spējām sazināties ar tādiem “garāmgājējiem” vai līdzbraucējiem autobusā… ar mūsu un itāļu izcilajām angļu valodas zināšanām, skaidrs bija viens, ka galvenās Itālijas garšvielas ir “Olio, aglio e pepperoncino” (kas tulkojumā nozīmē eļļa, ķiploks un asais čilli pipars)… Kopš tā laika ir pagājuši kādi 10 gadi, un nu zinu, ka itāļu garšvielu klāstam krājumos vienmēr jābūt arī kaperiem, sālītajiem anšoviem un pētersīlim… tad var mierīgi iejusties itāliskajā virtuvē 🙂

Nepieciešamās sastāvdaļas 4 personām: 

5 paprikas (3 sarkanas, 2 dzeltenas); 2 sīpoli; 1 ķiploka daiviņa; 30g kaperi; 2 tomāti vai 8 ķiršu tomātiņi; 5 sālīto anšovu filejiņas; 2 ēd.k. sakapāta pētersīļa; sāls, pipari, olīveļļa.

Uzkarsēju cepeškrāsni uz 180 grādiem, nomazgāju papriku un veselu lieku cepties, ap 20-25 minūtēm, līdz tie gatavi. Tad izņemu no cepeškrāsns, ielieku lielā katlā un uzlieku vāku (lai pēc tam vieglāk noņemt miziņu).

Uz pannas uzkarsēju pāris ēdamkarotes olīveļļu, pievienoju 1 ķiploka daiviņu ar visu mizu. Tiklīdz tā sāk smaržot, pievienoju sasmalcinātu sīpolu, tomātu (ja ķiršu tomātiņi, tad tos pārgriež uz pusēm), pievienoju otru ķiploku daiviņu, kas notīrīta un izspiesta caur ķiploku spiedi, un arī anšovu filejiņas. Visu turpinu karsēt 10 minūtes uz lēnas uguns. Pēc tam pievienoju kaperus, sāli un piparus pēc garšas.

Pa to laiku, kamēr panna karsējas, paprikai noņemu mizu, iztīru sēkliņas un sagriežu strēmelītēs. Pēc tām 10 minūtēm pievienoju tomātu masai, visu samaisu un turpinu karsēt 5 minūtes, pa laikam samaisot.

Toskāniešu virtuve ir tāda parasta, laucinieciska, autentiska – šo ēdienu viņi piedāvā ēst kopā ar Toskānas maizes šķēlēm, ja tas ir karsts. Savukārt, atdzisušu to var ēst kā antipasto (uzkodu). Labi garšos arī kā piedeva pie dažādiem pamatēdieniem.

 

Lai labi garšo

 

 

 

 

2 atbildes uz “Paprika maremmas gaumē”

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s