Kale, keila vai lapu kāpostu salāti – Cavolo nero con pinoli e uvetta

Par “cavolo nero”, kas tulkojumā nozīmē melnais kāposts, Itālijā tiek dēvēts tas pats kāposts, ko Latvijā dēvē par keilu vai kale. Tradicionāli tas skaitās Toskānai tipisks produkts, un to iemīļojuši ļoti daudzi iekļaujot savā ēdienkartē sezonas laikā. Šodien padalīšos ar jums tādā receptē, kuru varat baudīt gan kā salātus, gan likt uz grauzdētajām bruskettas maizītēm, ēst kā piedevu pie gaļas vai zivs ēdieniem, un pat izmantot kā “condimento” (tā raksturo tās sastāvdaļas, ar kurām pastai piešķir unikālo garšu katru reizi. It kā tā būtu mērce, bet tomēr tā var arī nebūt).

Gatavojot  3 personām, nepieciešamie produkti:

6/7 keila lapas, saujiņa pīniju rieksti (apmēram 30 g); saujiņa izmērcētu rozīņu; 1 ķiploka daiviņa ar visu mizu, 2 ēd. k. olīveļļas;  sāls un pipari pēc garšas.

Keila lapas nomazgāju, noplēšu lapiņas no tiem resnajiem viducīšiem, un sagriežu pabiezās strēmelēs. Katlā lieku vārīties ūdeni, kam pievienots sāls, un kad tas sāk vārīties, pievienoju sagrieztās keila lapas, pavāru nedaudz (ne vairāk par 1 minūti), un nokāšu pastas nokāšanai paredzētajā sietiņā. Ļauju notecēt liekajam šķidrumam.

Pannā leju ēdamkaroti eļļu, kad tā uzkarsusi, pievienoju ķiploku ar visu miziņu, kas tikai nedaudz iespiests ar plaukstu (aglio in camicia, kas tulkojumā nozīmē “ķiploks krekliņā”). Kad ķiploks sāk smaržot, pievienoju pīniju riekstus un nedaudz apgrauzdēju, tad vienoju klāt iepriekš novārītās keila lapas un rozīnītes, visu pavāru pāris minūtes uz lēnas uguns, pa laikam samaisot. Pie pasniegšanas pievienoju atlikušo eļļu, sāli un piparus pēc garšas.

 

Lai labi garšo!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s