Ābolu kūka ar zemeņu jogurtu

Mūsu ģimenē ābolu kūka vienmēr ir topā.. īsts ābolu kukū… Šorīt atskārtu, ka ir divas attaisītas un neizēstas zemeņu jogurta kārbiņas, tādēļ tapa eksperiments, kas iznāca gana labs, lai ar to padalītos.

Nepieciešamās sastāvdaļas: 3 olas; 200 g milti; 180 g zemeņu jogurts; 80g brūnais cukurs; 15g cepamais pulveris; 60g sviests; 2 āboli “golden”.

Pirmais noteikums, ko ievēroju šāda tipa kūku cepšanā, ka visiem produktiem ir jābūt istabas temperatūrā. Olu baltumus atdalu no dzeltenumiem. Miltus izsijāju atsevišķā bļodiņā, kopā ar cepamo pulveri. Ābolus sagriežu 4 daiviņās, izņemot serdīti.Tad katrai daiviņai  nogriežu miziņu un sagriežu to šķēlītēs.

Olu baltumiem pievienoju 1/3 cukura un saputoju stingrās putās… un šajā mirklī padomāju par  Džeimsa Olivera teikto, ka putām jābūt tik stingrām, lai apgriežot bļodu virs galvas, tās nekristu laukā….

Otrā bļodā ar olu dzeltenumiem, pievienoju atlikušo cukuru un putoju tik ilgi, līdz cukura graudiņi ir izkusuši. Tad pievienoju sviestu un turpinu putot. Kad ieputots sviests, pievienoju jogurtu un saputoju gaisīgo masu, tad lēnām pievienoju izsijātos miltus kopā ar cepamo pulveri.

Šajā saputotajā masā lēnām iecilāju saputoto olu baltumu putas. Visu leju tortes veidnītē, kas iesmērēta ar sviestu un nopūderēta ar miltiem, un augšu kārtoju ar sagrieztajiem āboliem. Nedaudz pārkaisu ar cukuru, uzlieku kādu šķipsniņu sviesta un lieku cepeškrāsnī, kas uzkarsēta uz 180 grādiem. Cepu 35 minūtes, pirms ņemšanas arā no cepeškrāsns pārbaudu ar koka irbulīti iedurot mīklā, vai pie irbulīša nepielīp gabaliņi.

 

Lai labi garšo!

 

 

 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s