Kūka ar vārīto krēmu un augļiem – Crostata di frutta

Šī ir viena no itāļu iecienītākajām tortēm. Cik esmu cepusi, dažādas, ar krēmu kārtām, putukrējumu, utt…. vislielākās ovācijas esmu izpelnījusies tieši ar šādām, vienkāršām, itāļu -prāt netreknām tortēm. Pirmos gadus sava dēliņa dzimšanas dienā cepu šo kūku, bet tad divus nākošos gadus svētki tika svinēti ārpus mājas, un tortes pasūtījām gatavas kādā kūkotavā (Pasticceria) , protams, tās bija ļoti skaistas un gardas! Šogad savam dēliņam vaicāju… Kādu kūku Tu gribi savā jubilejā…. un viņa atbilde – to, kuru Tu cepi Kristīnei uz dzimšanas dienu, tikai ar kazenēm un avenēm! Tā bija samērā ātri tapusi brokastu kūka draudzenes dzimšanas dienā, kad viņa posās mājup no Ligūrijā pavadītajām brīvdienām :).

Tortes pamatnei gatavoju vienkāršo  smilšu mīklu (pasta frolla), nepieciešamās sastāvdaļas:

250 gr. 00 tipa milti; 125 gr. cukurs; 140 gr. sviests; 3 olu dzeltenumi; 1 citrona rīvēta miziņa;  šķipsniņa sāls.

Pagatavošana:

Uz tīras galda virsmas uzberu miltus, kaudzītes virsotnē izveidoju iedobīti, un lieku tur iekšā sāli, cukuru, smalki sagrieztu sviestu, olu dzeltenumus, rīvēto citrona miziņu. Ar rokām visu samīcu viendabīgā masā. Izveidoju bumbu, ietinu pārtikas plēvē un lieku ledusskapī uz 30 minūtēm.
Pēc tam mīklu izņemu no ledusskapja, lieku starp divām cepamā papīra loksnēm un rullēju plānu – apmēram 2-3 mm biezu “pankūku”. Noņemu virsējo cepamā papīra loksni un ieklāju mīklu ar visu apakšējo cepamā papīra loksni cepamajā formiņā. Mīklas pamatni sadurstu ar dakšiņu, lieku cepeškrāsnī, kas uzkarsēta uz 180 grādiem un cepu 15-20 minūtes. Kad mīkla izcepusies, zeltaini brūna, izņemu no krāsniņas un ļauju tai atdzist. Pēc tam uzmanīgi, lai tā nesalūzt, izņemu no cepamās formiņas un novietoju uz liela šķīvja, kurā tiks pasniegta torte.

Krēms (crema pasticcera) nepieciešamās sastāvdaļas:

250 ml piens; 2 olu dzeltenumi; 50 gr cukurs; 30 gr. milti; 1/3 vaniļas pāksts; rīvēta citrona miziņa no aptuveni 1/4 citrona.

Pagatavošana:

Kastrolītī (vislabāk tādā, kam garš rokturītis) ieleju pienu, pievienoju pusi no cukura, rīvēto citrona miziņu, un uz pusēm šķērsām pārgrieztu vaniļas pāksti, visu uzkarsēju, līdz uzmet pirmos burbuļus, un ņemu nost no uguns.

Atsevišķā, lielākā bļodā saputoju olu dzeltenumus ar atlikušo pusi cukura, līdz izveidojas gaišāka, gaisīga masa, pievienoju izsijātus miltus un visu saputoju, lai neizveidojas miltu kunkulīši. Vienoju klāt (lēnītēm) iepriekš uzkarsēto pienu, kārtīgi samaisu viendabīgā masā, un visu izkāšu caur sietiņu katliņā (tajā pašā, kur iepriekš tika karsēts piens). Lieku uz lēnas uguns un, nepārtraukti maisot ar putojamo “slotiņu”, karsēju apmēram 3-4 minūtes. Pārleju krēmu bļodiņā , pārlieku ar pārtikas plēvi un ļauju atdzist.

Kad krēms atdzisis, to izklāju uz iepriekš izceptās pamatnes un torti lieku ledusskapī, pārklātu ar pārtikas plēvi. Pirms pasniegšanas izņemu no ledusskapja, pārkaisu ar saujiņu kazenēm un avenēm!(vai citām ogām, kas, protams, garšo jubilāram).

P.s. reizēs, kad laiks, ko pavadīt virtuvē, ir ierobežots, tortes pamatni cepu 1-2 dienas iepriekš, un arī krēmu var pagatavot iepriekšējā dienā. Ja ar kūku ir jābrauc ciemos, tad ogas beru virsū uzreiz, bet pirms pasniegšanas pārkaisu kūku ar pūdercukuru!

Lai labi garšo!

 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s