Pildīti dārzeņi Ligūrijas gaumē (Verdure ripiene alla Ligure)

“Verdure ripiene”, kas itāliski nozīmē pildīti dārzeņi, ir viens no iecienītākajiem vasaras ēdieniem Ligūrijā. Tos var nogaršot gandrīz katrā restorāniņā, īpaši iekšzemē – t.i., apceļojot pasakainos Ligūrijas viduslaiku ciematiņus. Tie var būt pildīti dažādi, reizēm pildījumam pievieno arī nedaudz prošuto, gaļu vai sēnes. Bet izmēģiniet šo veģetāro recepti!

Nepieciešamās sastāvdaļas apmēram 4 – 6 personām:

1 kg neliela izmēra dārzeņi (baklažāni, cukīni, sīpoli, paprika); 100 gr. pākšu pupiņas (Itālijā izmanto tādas plakanas pākšu pupiņas – taccole); 3 kartupeļi; 1 majorāna zariņš (majorāns ir svarīga sastāvdaļa īstās garšas uzmeistarošanai); 3 olas; 3-4 ēd. k. rīvēta parmidžāno siera; rīvmaize; olīveļļa, sāls.

Pirmais, kas jāizdara, ir jāsagatavo visi dārzeņi:

 • Verdošā ūdenī, kam pievienots sāls, 5 minūtes lieku vārīties veselus cukīni, baklažānus un nomizotus sīpolus, izņemu no ūdens, lai atdziest;
 • Papriku sagriežu uz pusēm, iztīru sēkliņas un balto mīkstumiņu, kas iekšā;
 • Pākšu pupiņas novāru, padzesēju un sagriežu nelielos gabaliņos;
 • Kartupeļus novāru ar visu mizu, nomizoju un saspiežu (Itālijā to dara ar speciālo kartupeļu spiedēju “sciacciapatate”, kas līdzinās milzīgai ķiploku spiedei);

Kad cukīni, baklažāni un sīpoli ir padzisuši, tos pārgriežu uz pusēm, gareniski. Sīpolu griežu uz pusēm tā vertikāli, iegriežot šķērso saknītes daļu un sīpollociņu augšanas daļu), nolobu lielākās lapiņas (tajās būs jāliek pildījums), bet viducīšus sagriežu mazos gabaliņos;

Baklažāniem un cukīni uzmanīgi izgrebju mīkstumiņu, ar mazo karotīti.

Uz pannas uzkarsēju 1 ēd. k. olīveļļu, pievienoju sasmalcinātos sīpolu viducīšus, sagrieztās pākšu pupiņas, cukīni un baklažānu viducīšus, visu apcepu pavisam nedaudz, tā lai sīpoliņš sāk smaržot, un pēc tam šo visu sasmalcinu dārzeņu smalcinātājā.

Lielā bļodā lieku iepriekš saspiestos kartupeļus, pievienoju sasmalcinātos dārzeņus, olas, majorānu (tikai lapiņas, kātiņu NEEE), sāli, piparus un ēd. k. olīveļļu.

Cepeškrāsni uzkarsēju uz 200 grādiem;

Uz cepešpannas izklāju cepam papīru, kārtoju virsū izgrebtos cukīni, baklažānu, iztīrīto papriku un sīpolu lapiņas. Visu kārtoju cieši kopā;

 • Dārzeņos pildu iepriekš sagatavoto masu, pārkaisu visu ar rīvmaizi un uzpilinu nedaudz olīveļļas;
 • Lieku uzkarsētajā cepeškrāsnī un cepu 30 minūtes

Labi garšo remdeni un pavisam atdzisuši!

 

Lai labi garšo!

 

 

2 atbildes uz “Pildīti dārzeņi Ligūrijas gaumē (Verdure ripiene alla Ligure)”

 1. Saku- JĀ šai receptei! Garšo daudz labāk, kā izskatās:) Ļoti iesaku. Iedeāli pat no veikala, ziemas dārzeņiem. Tas, ka labāk garšo auksti- absolūta taisnība. Un rīvmaize ir noteikti jāuzber!
  Īsumā, kā man gāja- tā kā man ir radinieki- sīpolneēdāji, tad uzkonstruēju 2 papildus receptes oriģinālam. Pirmā bija ar ķiploku, ko izmantoju pildīšanas masai. Bija labi. Otrā- masai pievienoju padaudz svaigo pētersīļu lapu, jo bija maz timiāna. Arī garšīgi.
  Līga, liels paldies par šo lapu! Ar nepacietību gaidu jaunus stāstus un receptes.
  Lai jūsu ģimenei labas dienas!

  Publicējis 1 person

 2. Man milzīgs prieks, ka dalies ar saviem piedzīvojumiem un nelielajiem eksperimentiem 🙂 tas, ka “eksperimentēji” ar dažām garšvielām (arī ļoti itāliskām) ir pat ļoti labi, un itāliski!!! tas, ka manis atklāto recepšu lasītāji, izmēģinātāji un nobaudītāji dalās ar mani savās sajūtās, sniedz iedvesmu! Lai jums jauka diena!

  Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s