Omlete ar puraviem, bez olām

Par Frittatu Itālijā tiek saukta omlete. Bet šī drīzāk tāda ir  konsistences dēļ un recepti man izstāstīja 3 foršu puiku māmiņa parkā. Viņas tēvam ir alerģija pret olām, tādēļ viņi ģimenē gatavo daudz gardus ēdienus, neizmantojot olas. Vasarā vispār negribas karsēties pie plīts un katliem, tādēļ lielā cieņā ir tādi ēdieni, kurus, vienreiz pagatavotus, var ēst, otrreiz nesildot! Šis ir ļoti vienkārši pagatavojams ēdiens, garšīgs un to var ņemt līdzi piknikā. Itālijā nelielos gabaliņos sagrieztas omletes pasniedz arī kā uzkodu “Antipasto”.

Nepieciešamās sastāvdaļas 4 personām:

200 gr. turku zirņu milti, 400 ml. silts ūdens, 2 puravi, 2 ēd. k. olīveļļas, 3 šķipsniņas sāls, 1 šķipsniņa pipari.

Lielā bļodā beru turku zirņu miltus, pievienoju sāli, piparus, ūdeni, un visu kārtīgi saputoju ar elektrisko mikseri. Tad pievienoju olīveļļu, samaisu, un uz 20 minūtēm lieku ledusskapī. Pa to laiku nomazgāju puravus un sagriežu smalkās ripiņās.

Cepeškrāsni uzkarsēju uz 200 grādiem. No ledusskapja izņemu iepriekš iejaukto mīklu, pievienoju puravus. Cepešplātī ieklāju cepam papīru, ieleju sagatavoto masu, izlīdzinu, mazliet uzpilinu virsū eļļu, un lieku cepeškrāsnī cepties 20 minūtes. Ļauju tai atdzist un tad sagriežu vēlamajos gabaliņos.

 

Lai labi garšo!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s