Insalata Russa

Izskatās Pēc Rosola, vai ne? Pirmo reizi izdzirdot šo nosaukumu, es sajutos tā, itkā mani būtu skārusi elektriskā strāva…. Kādā no pasākumiem, tas bija Apūlijā, kur viesojos pirmajā karstajā vasarā, ko pavadīju Itālijā, un man palūdza, lai pagatavoju kautko no mūsu, Latviešu ēdieniem…  Sāku gatavot, un man saka Insalata Russa!!!! es saku, kā…. Krievu salāti??????  Tad nu izrādās, ka arī Itālijā ir iecienīts šis salātu veids, un arī šeit vēsture stāsta, ka ēdiena pirmssākumi meklējami turpat, no tā paša Franču pavāra…. Itāļu virtuvē, cik esmu pamanījusi,  Insalata Russa restorānos vai mājas viesībās tiek pasniegta kā neliela uzkodiņa, apmēram 1 ēdamkarote uz cilvēku. Ļoti reti, kad šeit to esmu ēdusi garšīgu, bet šī recepte, ar kuru padalīšos, mums ir ļoti iepatikusies!

Nepieciešamās sastāvdaļas:

5 lieli kartupeļi; 3 burkāni; 100-150 grami marinēti dārzeņi “Giardigniera” (tie ir marinēti burkāni, sīpoli, paprika, seleriju kāti, fenhelis); 3 olas; 100 grami tuncis olīveļļā (eļļa nolieta nost); 3-4 ēdamkarotes majonēze; ap 100- 150 gr. zaļie zirnīši; sāls pēc garšas.

Kartupeļus, burkānus un olas novāra, atdzesē un sagriež smalkos gabaliņos. Marinētos dārzeņus “Giardigniera” sakapā smalki jo smalki (es šim nolūkam izmantoju pusmēness nazi – mezzaluna). Lielā bļodā liek visus dārzeņus, pievieno zirnīšus un ar dakšiņu sakapātu tuncīti. Pievieno majonēzi, ja nepieciešams arī sāli, visu samaisa.

 

Lai labi garšo!

2 atbildes uz “Insalata Russa”

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s