Krāsnī cepti cukini ziedi, pildīti ar mocarellas sieru un sālītiem anšoviem

Cukīni ziedi – tad, kad tie sāk parādīties tirgus letītēs, zinu, ka nu ir īstais laiks doties uz pludmali… bet par laika apstākļiem gan man nevajag ticēt:) tik par ēdienieniem, to pagatavošanas vienkāršību un citiem knifiņiem… tam gan! Šo recepti es izmēģināju pagājušajā vasarā, kad ciemiņiem no Latvijas gatavoju vietējo ēdienu degustācijas vakariņas. Klasiski pieņemts cukīni ziedus (panētus miltos un dzirkstošā minerālūdenī vai vīnā) vārīt eļļā, tad tie sanāk kraukšķīgi un arī treknāki.  Bet man patīk bagātīgs galds un šī ir tikai viena no nedaudzajām uzkodām, tādēļ tos gatavoju cepeškrāsnī.

Nepieciešamās sastāvdaļas 4 personām :

8 cukīni ziedi (lieli); 1 mocarellas siera bumba; 4- 5 sālītie anšoviņi; 2 ēd. k. mājās pagatavota rīvmaize (tosterētu maizīti atdzesē un saspiež ar gaļas āmurīti – vai arī tāpat saspiež gatavi nopirktos itāļu grissini); 1 ēd. k. parmidžāno siera.

Pirmais, kas jāatceras, cukīni ziediem jaizņem ziedputekšņu snuķīši. Mocarellas sieru sagriežu 8 vienādās daļās, salieku pa virsu mazus anšovu gabaliņus un pildu cukīni ziedos. Visu sakārtoju uz cepešplāts, kur ieklāts cepamais papīrs, uzpilinu mazliet eļļu un pārkaisu ar rīvmaizi un parmidžāno sieru. Lieku cepeškrāsnī, kas uzkarsēta uz 200 grādiem un cepu apmēram 10 minūtes. Tad izņemu no cepeškrāsns un kādas minūtes ļauj, lai padziest. Tad uzmanīgi sakārtoju uz šķīvja, lai zieds nezaudē savu formu. 

 

Lai labi garšo!!!

Skaistais foto: Anda Ruska

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s