Dorada vidusjūras gaumē – Orata alla mediterranea

Vidusjūras virtuvē ēdienu pagatavošana ir tik ļoti vienkārša, ka, lai pagatavotu gardas un sātīgas vakariņas, nevienam nav stundām ilgi jāstāv pie plīts un jāšmorē. Turklāt, tas nemaz nav iespējams, ja karstajā laikā grib baudīt gan jūras priekus, gan veselīgu ēdienu foršu cilvēku kompānijā! Atceros, ka tad, kad devāmies atvaļinājumā uz Sardīniju, es atklāju, labu sistēmu! No rīta, pirms došanās uz pludmali, parasti piestājām pie zivju tirgotāju treilerīša, izvēlējāmies zivis, un sarunājām laiku, kad tās paņemsim jau iztīrītas un ja nepieciešams pat izfilētas, lai dodoties mājās no jūriņas, nebūtu jākavē laiku lielveikalos! Tagad, dzīvojot Ligūrijā viss ir man pazīstamāks un vienkāršāks. Esmu atklājusi savu zivju bodīti, un arī te… kamēr eju uz citu bodīti meklēt dārzeņus  – izvēlētā dorada tiek sagatavota tā kā man tas nepieciešams. Manuprāt, šī zivs vislabāk garšo, pagatavota vesela, neizfilēta. Tādēļ tai tikai ir jāiztīra vēders un jāizņem žaunas. Lūdzu atstāt arī zvīņas. Kas var būt labāks par to, kā pagatavot zivi, un nav jānoņemas ar tās tīrīšanu!!!!

Lai pagatavotu šo gardo doradu vidusjūras gaumē, nepieciešams pavisam maz sastāvdaļas:

Dorada – apmēram 1 kg smaga (var protams mazākas, bet tad cepšanas laiks var mainīties); 1 ķiploka daiviņa, timiāns, sāls, pipari; kaperi – ēdamkarote ar kaudzi; ķiršu tomātiņi – apmēram 200 grami; melnās olīvas bez kauliņiem, sagrieztas ripiņās  – 50 grami; olīveļļa.

Pagatvošanas process:

Doradu sapildu ar timiānu, ielieku notīrītu ķiploka daiviņu, ieberu sāli, piparus. Pannu iesmērēju ar eļļu, vidū lieku sapildīto doradu,  apkārt kārtoju uz pusēm sagrieztus ķiršu tomātiņus, kaperus un olīvas, pārberu nedaudz ar sāli un pipariem, un lieku cepeškrāsnī, kas uzkarsēta uz 200°. Cepu 25-30 minūtes.

Kad zivs gatava, to izfilēju un kārtoju uz šķīvjiem kopā ar ceptajiem tomātiņiem, olīvām un kraukšķīgajiem kaperiem! Ļoti labi garšo kopā ar aukstu, aukstu prosecco!!!

Lai labi garšo!

 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s